IZ PLAVALNEGA KLUBA LIUBUANA Še ena uspešna sezona Največji uspeh plavalcev PK LjuUjana sta ned- omno dve 11. mesti ISaceta Majcna na evropskem mladinskem prvenstvu na 400 in 1500 metrov kravl in tretji mesti Jureta Bučarja na članski balkaniadi v turškem Izmini. Sicer pa so naši plavald dosegli dolgo vrsto naslovov republiških in državnih prvakov na prvenstvih za različne starostne skupine pbvaicev. Na republiškem prvenstvu za mlajše piohirje B (do 10 let) v Radovljici si je Laura Stegnar priplavala prva naslova republiške prvakinje - na 100 in 200 metrov prsno, druga je bila na 400 in tretja na 200 metrov kravl. Na slovenskem prvensivu za mlajše pionirje A (do 12 let) v Kranju je Klemen Grabljevec osvojil tri druga Plavalci PK Ljubljana so se udeležili tudi dveh občinskih prvenstev - na mednarodnem prven-stvu ob občinskem prazniku Radovljice je v svoji kategoriji zmagala Vida Kavčič s časom 1:07,79 na 100 metrov delfin, na odprtem prvenstvu Celja, kjer je sodelovalo 150 plavalcev vseh starosti iz osmih slovenskih klubov, pa Ksenja Hinič na 100 metrov krav! s časom 1:11,46 v kalcgonji pionirk B. mcsta - v distiplinah 200, 400 in 1500 metrov kravl, Barbara Kuret pa je republiSka prvakinja na 100, metrov delfin. Dekleta pa so v štafetah osvojila še dve drugi in cno Iretje mesto. V KrSkem so se za republiSke naslove pomerili Marcjši pionirji (do 14 lel). Med plavalci PKL je bil najuspeSnejši Boris Simonič z zmagama na 100 in 200 melrov hrbtno, Boštjan Sluga pa je bil v istih disciplinah Iretji, fantje pa so osvojili kolajne tudi v šlafctah, prav tako pa ludi deklcta, mcd katcrimi jc Pclra Pcljhan dobila tri odličja ludi v posamičnih disciplinah. Na rcpubliškcm prvcnstvu za mladince (16 lct), ki jc bilo v domačem hazenu na Koleziji, je bil najuspešncjši udcležcncc tckmovanja prav naš Nace Majcen s šcslimi naslovi rcpubhSkcga prvaka v posamičnih disciplinah (I(K) in 1500 melrov kravl, 100 in 200 metrov delfin ter 200 in 400 metrov mešano), odličja pa je dobil (udi v vsch Ireh štafetah PKL. Med dekleti jc bila najuspcšnej-ša Vida KavLič z zmagami na 100 in 200 metrov delfin in 400 mctrov mcLano, plavala pa je tudi v zmagoviti 4x 100 metrov kravl. Na 100 metrov pa jc zmagala Katja Vrbavšek. Na članskcm prvenstvu, ki je bilo hkrali z mladinskim si je Jure Bučar priboril štiri naslove republi-škega prvaka (100, 200, 400 in 1500 metrov kravl), Boris Novak tri (50 tnetrov kravlj 100 mctrov hrbtno in 400 metrov mešano), Kavčičeva-pa zmago na 100 metrov delfin in v štafeti 4x200 metrov kravl. Na državnem prvenstvu za mlajšc pionirje se je še posebej izkazal Klemen Grabljevec, drugouvrščeni z re- publiškega prvenstva, saj je na Reki zmagal z državnim rekordom na 400 metrov kravl s časom 4:36,37, zmagal pa je tudi v disciplini 200 metrov kravl. Na državnem prvenstvu za starejše pionirje v novem bazenu v Skopju naši plavalci niso okusili sladkosli zmage. Še najbolje se je uvrstila štafeta pionirk 4x200 metrov kravl (Danieli, Kocmut, Turk, Peljhan) - na tretje mesto. Med našimi plavalci so si naslove državnih prvakov priborili največ Naee Majcen, Marko Kostelec, Primož Predalič in Vida Kaveič. Žal na evropskem mladinskem prvenstvu v Luksem-burgu naš najuspešnejši mladinec Nace Majcen ni pono-vil svojih najboljših izidov, verjetno zaradi preštevilnih nastopov pred najpomembnejšim tekmovanjem v sezoni. Kljub vsemu sta dvc enajsti mesti v Evropi lep uspeh mladega in obetavnega plavalca. Tudi na »ponesrečenem« tekmovanju na člaraki bal-kaniadi v Izmiru v Turčiji, kjer so plavalci razočarali, predvsem zaradi napornega potovanja z avtobusom, izidi niso bili po načrtih trenerjev, a je Jure Bučar vseeno osvojil bronasti odličji na 400 in 1500 metrov kravl.