Rokopis je napisan na papir. Prepis je bil narejen na Sveti gori in vsebuje posebnosti, ki vodijo k neki stari predlogi.
Pisava (26 vrstic na stran) je polustav.
Iniciale so rdeče, dveh tipov: ene so preproste, druge z okrasnimi spiralami, značilnimi za 17. stoletje. Vinjeta v začetku je pravokotnik z izsekom spodaj in s pleteno poševno mrežo znotraj. Koloriranje rdečih in zelenih trakov na rumeni podlagi ni končano, dodelano je samo na levi strani in na posameznih mestih. Zelo veliko je število majhnih vinjet, to je tankih okrasnih trakov, ki so v začetku teksta skoraj za vsako nedeljo. Izdelane so s črnilom in cinobrom.
Platnice z robom nad knjižnim blokom in z vezicami na hrbtu so iz 18. stoletja. Zlato ornamentacijo na usnju predstavljajo vtisnjeni koncentrični cvetlični okviri s cvetovi in z medaljonom v sredini. Na sprednji platnici je v medaljonu prikazano razpelo s figurami pod križem.
Poudariti je treba, da je v samostanu Morača primerek Apostola - aprakosa, ki je skoraj popolnoma enak Kopitarjevemu. Kakor izpričuje ena od beležk, je bil Kopitarjev Apostol prvotno pisan za samostan Morača, po dveh letih pa odstopljen samostanu Šišatovac. Verjetno je bila takrat izdelana kopija, ki je zdaj v Morači. Kdo je l. 1772 to knjigo odnesel na Dunaj, ali je bila pozneje vrnjena in kako je prišla v Kopitarjevo zbirko, ni dognano.
(Mošin 1971)