Uvodna številka glasila Slovenska mladina je izšla junija 1938. Odgovorni urednik je bil Ivo Grahor, pisatelj in publicist, skojevec, ki je zagovarjal pravico naroda do samoodločbe in bil večkrat zaprt. Umrl je 1944 v Dachauu. Eden od začetnikov in urednikov je bil tudi Dušan Bordon. Objavljal je predvsem načelne in idejne članke. V času druge svetovne vojne je sodeloval pri ustanovitvi 24. garibaldinske brigade Pio Borri, v kateri je padel 1944. leta.
V skladu z nazori ustanoviteljev je Slovenska mladina ves čas izhajanja poudarjala narodno zavest ter slogo med narodi. Opozarjali so na spreminjanje meja v Evropi ter pozivali k borbi za svobodo in neodvisnost v prihajajoči »imperialistični vojni«. Na prvih straneh revije, ki je bila namenjena vsej slovenski napredni mladini, je bilo povabilo k sodelovanju, na katerega se je med drugimi odzval Karel Destovnik Kajuh. Na prvi skrivni sestanek sodelavcev ga je povabil tajnik glasila Konstantin Kostja Nahtigal (1944 ustreljen kot talec v Begunjah). Program glasila se je povsem skladal s Kajuhovimi pogledi in postal je eden pomembnejših sodelavcev revije. V njej je objavil številne pesmi, pomagal je pri zbiranju prispevkov in pridobivanju novih naročnikov. Z Nahtigalom sta si redno dopisovala in v pismih obravnavala delo za Slovensko mladino ter analizirala svoje prispevke ter prispevke drugih.
V kazalu drugega letnika zasledimo Frana Albrehta, Miška Kranjca, Bratka Krefta, Rajka Nahtigala, Dragotina Lončarja, Edvarda Kocbeka in druge. Odgovorni urednik tega letnika je bil dr. Anton Slodnjak, z zadnjo številko, ki je izšla maja 1940, pa odgovorni urednik in predstavnik izdajateljskega konzorcija postane Kostja Nahtigal.
Poleti 1940 je bila revija Slovenska mladina nasilno ukinjena.