Z Barcelono za polfinale V 30-letni zgodovini rokometnega kluba Kulinskc Slovan nobeno lelo ni bilo tako uspesno, kot )e bilo lansko. Ljubljan-ski rokometaši so namreč osvojili naslov držnvnega prvaka, hkrali pa so ta veKki uspeh kronali še i nadrse nspešnimi na-stopi v pokalu etTopskih prvakov, kjer 90 se uvrstili v četrflnale. Skrafka. cela vrsla ujemnih dosežkov generacije igralcev, pred katero «0 Ujub vsemu še zahtevne luiuge. Osrednja pozomost je vsekakor veljala prvemu nastopu fantov s Kodeljevega v mednarodni areni. Ljubljančani so najprej gladko opravili s prvakom Bolgarije v 1. kolu evropskega pokala. Čeprav so v na-slednjem kolu naleteli na slovitega na-sptotnika, enp najboljših moštev na svetu Steauo iz Bukarešte, niso klonili. Se več! Uspel jim je prvi podvig, Ljubl jančani so v dvorani Kodeljevo nadomestili zamujeno iz Bukarešte in se tako uvrstili v četrtfina-le. Naslednji nasprotnik v evropskem po-kalu prvakov pa bo španska Barcelona. Tekmi bosta 18. Im. v Barceloni in 25. ja-tuiarja v Ljubljani. Čeprav se španski prvak ne more pohvaiili z velikimi dosežki v mednarodni konkurenci, pa bo toza va-rovance trenerja Šilca izredno težka preizkušnja. Španski rokomei namreč v zadnjem času zavzema vse boljše meslo na evropski ravni, prav igralci Barcelone pa 50 jedro reprezentance. Torej nasprotnika ne gre podcenjevati in le z zavzeto igro Kolinski Slovanu lahko uspe nov podvig — uvrstitev med štiri najboljša moštva v Evropi. Seveda pa Ijubljanski rokometaši tudi niso izgubili možnosii za visoko uvrstitev v prvenstvu I. ZRL. Banjaluški Borac je končal prvi del prvenstva s petimi ločkami naskoka, toda Kolinska Slovan ima tekmo manj in to s Crveno zvezdo v Beogradu. Če bodo zmagali in če bodo imeli ugoden razpored lekem v drugem delu, ki se prične 15. februarja, morajo Ljubljančani 1 realnimi možnostmi pričakovati ugod-nejši razplet, morda pa celo ponovno po-sežejo po najvišjem naslovu. Z. FAJDIGA