USPEŠNO LETO Končana so vsa tekmovanja v kartingu /a leto 1980. Uspeh tekmovalcev AMD Moste je velik, saj so zasedli na republiikem prvenstvu drugo, na državnem prvenstvu pa prv« mesto. REPUBLIŠKO PRVENSTVO Republiško prvenstvo je imelo štiri dirkc in to v Ljubljani. Sežani, Celju in Portorožu. Sodelovalo je veliko šlevilo tekmovalcev iz sedmih društev v več razredih. Najuspešnejše je bilo AMD Slandcr iz Celja (doseglo je 394 točk). tekmovalci AMD Moste pa so zasedli drugo mesto le sšeslimi točkami manj. Rezultati moščanskih tekmovalcev Razred A do 100 kubikov — mladinci Roman Jerncjc je bil v skupni uvrstitvi šesti z 1. >čkami. Bori§ Brenčič je bil peti z 72 točkami. Marko Mele pa osmi s 55 ločkami. Razred A 100 kubikov — čteni Anton Rotar je postal prvak v tej kategoriji. Dosegel je skupaj 152 točk (dve prvi in dve drugi mesti) Iren Lavrtt je zascdla čctrlo mesto s 115 točkami, Miron Novak je zasedel osmo mesto s 102 točkami, Amtrej Zajec pa je zascdel deseto mesto s 86 točkami. Razred C 125 knbikov Mirfco Živec je zmagal v tej kalegoriji na vseh štirih dirkah in osvojil republiško prvenstvo s 160točkami, Valter Smrdelj je bil sedmi s 101 točko. Alojz Vrhovnik osmi s 83 točkami. Marjan Smrečnik deveti z 81 ločkami itn. DRZAVNO PRVENSTVO Državno prvenstvo je imelo šest dirk: na Reki, v Zagrebu, Ptuju, Postojni, Novi Gorici in v Beogradu. Zastopana so bila naslednja AMD društva: Moste — Ljubljana, Šlander — Celje, Postojna, Ptuj, Kop ivnica, Nova Gorica, Subotica, Zagreb, Piran, Stger — Zagreb tn Sv cučiliSte Zagreb (društvene ckipc). Na tem tekmovanju jedruštvena ekipa AMD Moste osvojila 597 točk in s tem naslov diiavnega prvaka za leto 1980. Drugouvrščena ekipa Šlandcr iz Celja je imela 537 ločk. Rezultati posameznih tekmovalcev v razredih Razred C/125 ccm 1. Mirko Živcc 196 točk (štiri prva mesta, eno drugo in eno sedmo), 4. ValterSmrdelj I59toLk, 12. Alojz Vrhovnik 101 točka, 13. MaijanJakelj 95 točk, 16. ToneLavrič 69 točk. 17. MarkoGosar 68 točk, 20. Marjan Smrečnik 44 točk ild. Razred A/100 ccm — seniorji 1. Anlon Rotar 192 točk (bil ještirikrat prvi), 2. Miran Novak 171 točk (enkrat prvi.dvakratdrugi), 3. Irena Lavrič 165 točk (dvakrat prva. enkrat druga), 7. Milan Muhič 145 točk (enkrat drugi). 9. Ciril Omahen 132 točk. 13. AndrejZajec 106 točk. Razred A/100 ccm — juniorji 3. Boris Brenčič 104 ločkc. 7. Roman Jernejc 88 točk in 14. MarkoMele 53 točk. Vodja ekipe AMD Mosle za republiško in državno prvenstvo je bil Jaka Jakupovič. INDIVIDUALNO EVROPSKO PRVENSTVO Komisija za karting je imela v progratnu za 1980 tudi nasiop jugoslovanskih tekmovalcev na individualnem c-vropskem prvenstvu razredov Q in C\ v Olomoucu (ČSSR). lekmovanja se jc udeležilo 17 dežel z 91 tekmovalci Naši tekmuvalci. tj. ickmovalci AMD Mostc so naslopili v obeh kaleuorijskih razredih: v Ct Mirko Živec. Drago Bužan. Rcnato Lisjak in Ždravko Trobec. v C: pa Boris Ščuka. Jugoslovanski tekmovalci so dosegli uspeh, saj so sc prvikrat u.speli z Mirkom Živcem povzpeti v finalno tekmuvanjv. Med 32 tekmo-valci je zasedel 19. meslo. Drugi lekmovalci so se uvrstili v polfinale. Za nagrado Olomouca. kjer s<> nastopali razcn finalistov obeh raz-redov še tekmovalci h CSSR in iz vsake države po en tekmuvalec, je Jugoslavijo zastopai Renato 1 isjak in do*ege1 7. mesto. M. G.