USPEHI NA MARATONIH Smučarski tek je v SD Strahovica začel pri-vlačevati vedno večje število članov, ki se red-no udeležujejo vseh tekaških maratonov v Slo-veniji. Skozi vse poletje imajo organizirane redne treninge, tako da dobro pripravljeni pri-čakajo zimsko sezono. Letos se je že šest nji-hovih tekmovalcev udeležilo Bloških tekov, Ko-roškega in Trnovskega maratona, na katerih so dosegli nekaj vidnih uvrstitev. Njihov najboljši tekmovalec, Branko Sršen je bil na Blokah 25, na Koroškem maratonu pa 39. Omeniti velja, da je pet njihovih tekmovalcev na Trnovskem ma-ratonu preteklo daljšo — 42 km dolgo progo — vsi pa so se uvrstili do 150. mesta. Najboljši je bil spet Brane Sršen — 63, le mesto za njim je bil Lojze Rupnik. Vseh tekaških maratonov pa se iz šišenske občine udeležujejo tudi ostali smučarji-tekači. Opazili smo že člane Kajak-kanu kluba Rašica, tekače iz Leka, tekmovalce Olimpije, pa tudi številne posameznike, ki so si smučarski tek izbrali za svojo obliko rekreacije in na takih tekmovanjih le preverjajo svojo fizično kondi-cijo. F. K.