Mladi tekmovalci uspešni na tekmovanju pcruzan vič 19. marca je bilo v organizaciji našega društva izvedeno tekmovanje v športni gimnastiki - za mlajše dečke 1. in 2. leta dela. Udeležilo se ga je preko 50 nastopajočih iz vseh društev in osnovne šole, ki v Ljubljani gojijo vrhunsko moško šport-no gimnastiko. V kategoriji telovadcev 1. leta dela je nastopilo kar 7 ekip. Med njimi pa so pokazali največ znanja telovadci iz OŠ Livada, ki so imeli tudi najbolj homogeno ekipo. Po znanju so precej odstopali od ostalih ekip, osvojili pa so 1. mesto z 230,8 točke pred Partizanom Bežigrad, ki je osvojil 223,1 točke in ekipo Partizana Vič z 219,0 osvjene točke, četrto mesto je osvojila 1. ekipa ŠD Narodni dom ... Med posamezniki pa je bil najuspešnejši Bojan Krejič iz Partizana Vič s 47,1 točke, drugouvršče-ni je bil Ernes Suljič s 46,6 in tretjcuvrščeni Dra-gan Cvijanovič - oba iz OŠ Livada. Kvaliteto nastopajočih iz OŠ Livada pove že podatek, da se je kar 5 telovadcev od skupaj 6 nastopajočih uvr-stilo med prvih deset, nismo pa zadovoljni tudi z uvrstitvami ostalih viških telovadcev, saj je bil naš naslednji uvrščeni Robert Grgič, ki je s 45,1 osvojeno točko pritelovadil solidno 8. mesto, pre-cej uspešni pa so bili tudi drugi naši telovadci. 27. marca pa je bilo tekmovanje za mlajše deč-ke, dečke in kadete. Na 7. pokalu Narodnega doma se je na Fakulteti za šport med seboj pome-rilo skoraj 40 telovadcev iz vse Slovenije. Med mlajšimi dečki je zmagala ekipa Partizana Mari-bor Centr s 136,8 točke pred ekipo našega društva s 136,3 točke in ekipo Sokola iz Brežic s 113,6. Kljub nekaterim večjim napakam, zlasti na bradlji in konju pa bi lahko ekipno tudi zmagali, čeprav smo zadovoljni tudi z doseženim rezultatom. Med posamezniki pa je v tej kategoriji zmagal naš telovadec Matej Ladič, drugo mesto je osvojil Rok Kozlevčar, tudi član našega društva. Prvi je zbral 34,90 točke, drugi pa 34.80. Zelo dobro so nastopili tudi ostali naši telovadci in sicer Anže Rogelja peti, sedmi Alen Dimic, deseti Mario Dimic itd. Med dečki pa je z novimi zahtevnejšimi vajami nastopil Boštjan Kranjc, ki je po solidnem nasto-pu med posamezniki osvojil odlično drugo mesto z 41,60 točke medtem ko naš drugi telovadec v tej kategoriji Torao Vidakovič zaradi bolezni ni na-stopil. Na Joštovem memorialu, ki je bil v soboto 2. aprila na Kodeljevem, pa so nastopili kar trije naši telovadci. Med njimi se je najbolj izkazal Boštjan Kranjc, ki je kljub večjim napakam na konju in drogu osvojil odlično tretje mesto s 40,3 točke, medtem ko sta bila Matej Ladič in Rok Kozlevčar zaradi mladosti in temu primerno lažjih sestav le na 11. in 12. mestu, vendar v konkurenci z do štiri leta starejšimi telovadci, s svojimi vajami še nista mogla doseči bistveno boljših rezultatov. BORIS PAVLIHA