Lepa bera kolajn Najpomembnejše domače tekmovanje za vse naše plavalce je bilo državno člansko prvenstvo, ki je bUo od 6. do 8. julija v Splitu. V hudi konkurenci vseh najboljših jugoslovan- (skih plavalcev se je še najbolje odrezala štafeta jPK Ljubljane 4x200 metrov kravl, v kateri so -plavali Jani Artič, Boris Novak, Nace Majcen in ' Jure Bučar, ki je s časom 7:52,41 že nekaj več kot tri sekunde prehitela Kranjčane in dosegla nov državni rekord, samega pa je izboljšala za 12 ?sekund, drugo mesto pa je osvojila štafeta 4x 100 metrov mešano. Med posamezniki se lahko z naj- lepšim kompletom kolajn lahko pohvali Boris Novak, ki je zmagal in osvojil naslov državnega prvaka v disciplini 200 metrov mešano čas 1:02,49, na 400 metrov mešano 4:55,53 je bil tretji, na 100 m hrbtno pa s časom 1:02,49 drugi. Jure Buča je v posamičnih nastopih osvojil tri tretja mesta - 200 m kravl (1:57,82), 400 metrov kravl (4:05,10) in 1500 metrov kravl (16:33,25). V najdaljši disciplini je nadvsem prijetno prese- netil Nace Majcen, ki je osvojil odlično drugo mesto in s tem srebrno kolajno. Bolj kot to pa je zanimivo, da je s časom 16:17,77 za olimpijcem Darjanom Petričem zaostal le za 39 stotink se- kunde. V disciplini 200 metrov hrbtno je bronasto odličje dobil Primož Predalič, ko je progo prepla-val v času 2:16,60. Med dekleti je edino odličje za naš klub osvojila Vida Kavčič - s časom 1:06,60 je bila srebrna. Po končanem prvenstvu je zvezni kapetan ju-goslovanskih plavalnih reprezentanc izbral repre-zentante za člansko balkansko prvenstvo, ki je bilo v Izmiru v Turčiji, naše plavalce Bučarja, Borisa Novaka in Kavčičevo, z njimi pa potuje tudi trener Vlado Čermak. Na evropskem mladinskem prvenstvu v Luk-semburgu pa bo nastopil Nace Majcen. '