Lepi uspehi učencev in dijakov Ves april tn maj so se vrstila razliCna športna tekmovanja osnov-nili tn srednjih Sol. Nastopila Je vrsta ekip učencev in dijakov na-Sih osnovnih m srednjih šol in le-ti so doseglt skoraj povsod vid-ne, nekje pa celo najvidnejše uvr-stltve. V 5ahu so na*l mladi igralci na republiškem pionirskem prvenstvu v Kofievju dosegli naslednje uvrstl-tve: pri mlaj&ih pionirkah 5. mesto osn. Sola Dariile Kumar, pri sta-rejšib pionirjih odlicno 2. mesto eklpa osnovne šole Dr. Vita Kra-igher. V gtainastlkl sta pionlrsM eklpl osn. Sole Franc Ravbar iz Dola za-sedli 8. oziroma 9. mesto med 14 ekipami. V spomladanskem krosu, ki Je bil za oelo ljubljansko podro«Je, so bili pionirii BežigTada t obetl kategorijah najboljSi, pionirke so zasedle v skupni uvrstilvi 2. mesto. Na področnem prvenstvu v atle-tikl se je ekipa pionirjev osn. šole Boris Kidri« uvrstila na 4. mesto, lahko pa bi bili dosti boljši, ie bl nastopili kompletni. Pri dekletih |e bila ekipa osn. Sole Miran Jarc tretja. V rokometu «ta na področnem prvenstvu osnovnih šol na5o obffi-no zastopali ekipa pionirk osnovne Sole Borl.<: Kidri«, U Je zasedla 5. mesto ln ekipa pionirjev Miran Jarc, ki je zasedla 7. mcsto. PreceJ bolje so sc uvrstiH pto-nlrjl osnovne So!e Danile Kumar v malem nogometu; kljub odsolnosti tren najboiJSih, ki so ta dan nasio-> pah za pionirsko reprezcntanoo Slovenije, so bili odlični — tretji. V lgrt med dvema ognjema ja nastopila samo ekipa pionirjev osn. Sole Borls Kidrič in se uvrstiU na solidno 4. mesto. Tudi srednjeSold so imeli oelo vrsto podroenih tekmovanj. NaSl. posamezniki oziroma ekipe so se uvTstile takole: V košarkl so dekleta I. gimnazl-je zasedle-prvo mesto. Prav tako Je bUa prva tudi moška ekipa I. glmnazije. ToreJ popoln uspeh gi-mnazijcev v košarki. V rokometu se je na področnem tekmovanju moška ekipa Centra strokovnih šol uvrstila na 5. me-sto, ekipi SC Iskra in GTS pa na 8. oziroma 9. mesto. V malem nogometu, kjer so n» področnem prvenstvu sodelovale' tudi ekipe I. glmnazije, SC Iskra in Solskega PTT centra, se je mo-Stvo I. gimnazij« uvrstilo na od-lično 2. SC Iskra na 3. in ŠC PTT na 6. mesto. Na podobnem tekmovanju v atle-tikl Je ženska ekipa I. gimnazije premočno osvojila prvo mesto in se uvrstila za republiški finale. MoSka ekipa Centra strokovnih šol pa se je zaradl nekompletnosti pla-sirala na 3. mesto. Skoda, da se dijaki in dijakinja I. gimnazije niso udeležili republi-Skega prvenstva v košarkl in atle-tikl, saj so imell posebno v košar-kl vse možnosti, 4a bi bili prvaki!