Taborniški tek okoli Bohinjskega jezera Taborniški odred Dobre volje iz Ljubljane je letos 22. julija že enajstič organiziral tek okoli Bohinjskega jezera. Tudi letos je bila udeležba zelo dobra, saj se je na štartu zbralo več kot 200 tekmovalcev. Tek je bil doslej vedno speljan od avtokampa, mimo hotela Zlatorog po levi strani jezera, mimo Ribogojnice do stare Fužine in od tu po cesti nazaj do tabora Dobre volje. V času teka je bila cesta vedno zaprta za pol ure in tako je bilo dobro poskrbljeno za varnost tekmovalcev. Letos pa pristojni organi na PM Radovljica niso hoteli dati dovoljenja za polurno zaustavitev prometa, ker so taborniki baje prepozno predložili prošnjo. Tako smo morali tekmovalci namesto 12 km preteči približno 15 ali celo 16 km, ker proga ni bila uradno izmerjena. Na srečo večjih težav ali celo poškodb ni bilo, čeprav je pot zelo ozka in kamnita. Med nastopajočimi smo bili tudi taborniki iz odredov Močvirski tulipani in Blagajev volčin ter smučarji-tekači iz SK Brdo. Do cilja smo prišli vsi, najboljši čas med nami pa je dosegel Dimitrij Sever, ki je za pot potreboval 57 minut in se je uvrstil med 25 najboljših. Posebej je treba poudariti uspešno sodelovanje med taborniškim odre-dom Blagajev volčin iz Vrhovc in SK Brdo, ki teče že nekaj časa. Taborniki smo s svojo opremo pomagali pri organizaciji prvenstva občine v smučarskem teku, smu-čarski klub pa nam je pripravljen priskočiti na pomoč, če bi potrebovali prevoz s kombijem. Tako smo se za letoš-nji tek dogovorili in se v Bohinj odpravili skupaj. Tako smo hitreje in ceneje prispeli na tek, obenem pa smo se dogovorili za še bolj razširjeno sodelovanje. A. FEVŽER