Telovadci uspešni na državnem prvenstvu Državno prvenstvo v športni gimnastiki je poteka-lo 28. in 29. maja 1993 v Mariboru. Med 36 nastopa-joLimi pionirji je v mnogoboju Pate Boštjan osvojil petomeslo, MešlRok 12. mesto, JurečičTinepa29. mesto. V konkurenci 12 mlajših kadetov je Južnič Leon osvojil odlično 3. mesto. Uspešno pa so tekmo-vali tudi v finalnih nasiopih na posameznih orodjih, saj so osvojili dve zlati in dve bronasti medalji. Istočasno pa je v M.iriboru potekal tudi Salamu-nov memorial. To je mednarodno tekmovanje za mladinsko in člansko kategorijo. V močni konkuren-ci (tumirja «o se udeležili finalisti na posameznih orodjih s svetovnega prvenstva) so člani ŠD Trnovo tekmovali zelo dobro, saj je Ločnikar Dejan v mla-dinski konkurenci osvojil 3. mesto.