ŠPORTNA GIMNASTIKA Odmeven uspeh na svetovnem prvenstvu V Birminghamu v Veliki Britaniji je bilo od 12. do 18. aprila svetovno prvenstvo v športni gimnastiki, ki so se ga udeležili tudi slovenski telovadci pod vodstvom trenerja Jožeta Mešla in sicer: Aljaž Pegan, Enes Hodžič in Dejan Ločnikar. Na SP je nastopilo 123 tekmovalcev iz 49 držav. V zelo močni konkurenci (po razpadu gimnastične velesile Sovjetske zveze na vcč držav lahko vsako državo zastopajo po trije tekmovalci) je Aljaž Pegan dosegel dober rezultat, saj se je v mnogoboju uvrstil na 75. mesto. Na drogu jc izvajal novo vajo io se je uvrstil na 12. mesto. V tej vaji izvaja nov element (Gaylord preko droga z obratom za 180), ki ga je na SP kot prvi na svetu uspešno izvedel. To pa je tudi zahteva Mednarodne gimnastične zveze (FIG), da se element prizna kot nov element v pravilniku gimnastične zveze. MožnoJe, da se bo ta element imenoval po Aljažu Peganu. Žal pa je Aljaž pri doskoku naredil manjšo napako in se mu zato ni uspelo uvrstiti v finale na drogu. Solidno je nastopil tudi Dejan Ločnikar, čeprav je bil njegov nastop namenjen predvsem nabiranju tekmovalnih izkušenj za mladinsko evropsko prvenstvo, ki bo maja v Ženevi. Za pomoč pri udeležbi na svetovnem prvenstvu se zahvaljujemo tudi sponzorju Pizzeriji Julči. Uspešen nastop Pegana v Rimu Teden dni po svetovnem prvenstvu je bila v Rimu tekma za evropski pokal, ki sta se je udeležila Aljaž Pegan in Dejan Ločnikar. Tudi tu je Aljaž dosegei dober rezultat (12. mesto v mnogoboju) in s tem nove točke za evropski pokal. Do sedaj je zbral 21 točk in ima še vedno možnosti, da se uvrsti v finale evropskega pokala, saj sta tekmi še v Košicah in Sofiji in ob dobrem nastopu lahko pričakujemo Peganovo uvrstitev v finale. Tudi na tekmi v Rimu je Pegan uspešno izvedel vajo na drogu in s tem dokazal, da gre po Kolmanovi poti in se razvija v specialista na drogu. Z dobrim nastopom je z oceno 9.40 osvojil drugo mesto, takoj za svetovnim prvakom na drogu Rusom Karbonenkom. Za svojo origi-nalno sestavo na drogu je od organizatorjev prejel poseb-no nagrado. Dobro pa je nastopil tudi njegov klubski kolega Dejan Ločnikar, ki je v konkurenci 28. tekmovalcev osvojil 18. mesto in s tem že drugič v letošnji sezoni osvojil točke za evropski pokal. JOŽE KUNČIČ