7. ŠPORTNO PRVENSTVO SREDNJIH VOJAŠKIH ŠOL V atletiki »zlati« Ekipa bežigrajske Šole Franca Rozmana-Staneta je v skupni uvrstitvi šesta Utlhnilo 8O fanfare. zvlll so zasta-ve. udelezenci 7. ftportnega prvan-stva srednjih vojažkih sol v Ssraj«-vu pa so ae vrnili na svoj« fiolft, kjer sa konftuje šolsko lelo. Eklpa Iz Mostarja je bila prva prsd ©eogr«-dom, domačini so bili tretjl. Sport-niki iz srodnja vojaike Sole Franc Rozman-Stane lz Ljubljane so blli v aklpni uvrslitvi na Sestem mestu Toraj, -veim- iesti Načelnik Sole, polkovnik Stanko JefaLin. j« svojtm učencem pred odhodom v Sarajevo obljubtl: °Cs bost« osvojili 5 mesto, vas bom nagradll s tridnevnim dopustom.-Obljublli so mu. da bodo dati vse od sebe. Toda obljube so eno,.. Največ so pnčakovall od roko-metaaev, lanakoletnih zmsgoval-cev. Ker so aiabo začali, ao prlstsli na 4, mestu. Plavalci so osvojilf od-lifino 3. masto. z eno arebrno in Iremi bronastiml medaljami v tek-movanju posameznikov. V strelja-nju. gimnastiki. vojaSkem mnogo-boju. judu in koftarki 30 zasedli 6. meslo, v odbojki pa so na predzad-njom, 7. mestu Atletska ekipa \i Ljubtjane. ki jo vodi odhčni trener protesor Leo-pold Toplak, |6 osvojila pokal z 18471 lofikami. Ljubljančam sc v konkur&nci posamezmkov osvojfli-dve zlatl, 3 srobme in dve bronaat! medaiji Ztato medaljo sta prejela Ljubtia Dokič za skok v vtSino (190 cm) in Bogdan Vuk v metanju kro-gle {12,26 m). Da bi lahko pravilno oceniii uspeh te sole, je treba povedatl. da Ima pracej msnj učencev, kot dru* 4)e Sole, npr v Beogradu, Zagrebu, Sarajevu, Mostarju, Rajlovcu. Spli-tu .. Po drugi strani pa so premalo trenirali tiste disclpline, kl prina&a-jo vefi \otk (npr. vojaSki mnogoboj. streljanje) Vseeno je osvojeno 6. mesio realna slika zmogljivosti Ljubljančanov. ne pa tudi končna meja Z malo vefi žportne srefie. volje in vztrajnostl. z boijsimi prl-pravaml za prvenstvo - bi lahko dosegli boijso uvrstilev - tako za-lelano 5. mesto, kar bi bil zanja velik uspeh. Za vzor drugim so lahko atloti Marljlvo so Iremrali celo med Sol-skirni pofiitntcami, udeleiil' pa so se ludi raimh mtadmskih atletskih tekmovanj v Slovenijj Obogateni z izkuSnjami 3 prete-klega prvenstva, pravijo. da se bo-do Se resneje in marljiveje pnprav-Ijali za B. prvenstvo, kl bo prihodnje leto v Banja luki. Razumljivo. cilj bo Že apet - peto mesio v skupni uvrstitvit IVAN ŠUČUR