» ROKOMETASl KOLINSKE SLOVANA OB KONCU LETOŠNJE SEZONE ZAMUJENE PRILOŽNOSTI Osvojeno peto mesto v 1. A ZRL, uvrstitev v finale pokala SFRJ — to je bilanca rokometašev Kolinske Slovana v pravkar končani tek-movalni sezoni. Morda so ti rezultati maice pod pričakovanji in za nianso odstopajo od programskih ciljev, ki si jih je pred začetkom se-zone zastavil Ijubljanski prvoligaš, toda glede na igralce morda ni bilo mogoče iztižiti kaj več. V luči Kolinske Slovana bi lahko minulo sezono imenovali sezono zamujenih priložnosti. Ljubljančani so namreč že skoraj po prvem delu prvenstva izgubili možnosti za naslov prvaka, sko-raj do konca pa poizkušali vse, da bi osvojili naslov vicešampiona ali jugoslovanskega pokalnega zmagovalca, kar bi z drugimi be-sedami pomenilo ponoven na-stop na evropski sceni. Moštvo trenerja Munitiča je bilo prav go-tovo zelo blizu naslovu pokal-nega zmagovalca, vendar je v Nišu proti domačemu Železni-čarju prav poceni zapravilo pri-ložnost. Ljubljanski fantje niso zdržali psihološkega pritiska po-vratne tekme, bučnega navijanja več kot 5000 gledalcev, sodni-ških odločitev. Tako je prilož-nost splavala po vodi, hkrati pa" tudi vplivala na igro tnoštva v fi-nišu prvenstva. Če leži poglavitni vzrok res v igralcih, potem velja poudari-ti, da le-ti niso bili kos velikim tekmovalnim naporom, saj so bile tekme na sporedu vsak tretji dan (pokal, prvenstvo)! Tega namreč ne zmorejo niti slovitejša evropska moštva, ki imajo za vsak nastop na voljo 14 enako-vrednih igralcev in je seveda izbira taktičnih različic pri prila-gajanju igri nasprotnika toliko lažja. ?a uteho pa Ljubljanča-nom še vedno ostaja pomemben uspeh — tretjič v zgodovini kluba so bili finalisti pokala SFRJ (1973, 1975, 1982). No va sezona je zopet nova pri-ložnost, ki jo bo Kolinska Slovan dočakala s precej spremenjeno zasedbo igralcev, prav gotovo pa nič slabšim moštvom. Ljubitelji rokometa upamo, da to ne bo zopet sezona zamujenih prilož-nosti. Z. FAJDIGA