Fizkultura SD Drava : SD Fužinar (GuštanJ) 2:0 (1:0) Kot zaključna nogometna tefcma za prvenetvo mariborskega okrožja se je odigrala med Fužmarjem im moštvom iz Ptuja. Zmagalo je zasluženo moštvo iz Ptuja z rezultatom 2 : 0. Igra se je začeia z menjajočimd se napadd in oblegasnjem vrat gostov. Za-radi netočnega streljanja na vrata go-stov je ostala razlika golov majhna. Po hiitrem prodoru &e ]e srednji napadalec znaiel sam pred vrati m poslal močno streljano žogo mimo sloječega vratar-ja v gol. Tako se je prvi polčas kon-čal z zmago domačinov. V drugem polča&u je igra postajala vedno bolj živaima ob stalni premoči domačinov Proti koncu polčasa streJja leva zveza ir neposredme bližin« v pra-zen gol in tako zviša rezultat na 2 : 0 Pri gostih se \e odlikovala obramtoa z vTatarjem. Pri domačinih pa je zado-voljevala obraimba In srednji napada-lec. V Mariboru so pionirji iz Ptuja igrali prvenstveno nogcmetno tekmo s pi°-nirji iz Studencev neodločeno Dne 3. ju-lija so pionirii zopet qostovali v Ma-riboru in odigral5 prvenstveno noyo metno tekmo s pionuji s Pobteija. Tek-ma se je končala z zmago Pfuičanov 2:0 (0:0) Oba gola je dal Sirec. Milicniki \i Ptuja so premagali Armi-jo iz Ptuja z visokim rezuitatom 5 : 1 {2 ; 0) Najboljši igralec na terenu je bil Sirec, ki ie sam dal tri gole. fl SSD Branik : SD Drava 4:3 (3:0) Med tednom .je biia odigrana zana-miva prijateljska nogometna tekma med ligaškim moštvom iz Maribora m do-mačim moitvom Igra je po-tekala v pr-vein p-olčasu v stalni premoči qostov, ki so si zagatovili prednost treh qaiov. V ¦ drugem polčasu pa so se domačiini znašli in s požrtvovalno igro znižali re-zultat na 3-3. Proti koncu igre je F& gostom uspeio rezultat zopet zvišati in si zagotoviti zmago. Pri moštvu Branika sta se odlUs.cyva.la Geijšek in Rozioa Moštvo Drave pa ie bilo v celoti v izredni fnrmi PA.