XI. medklubska kolesarska dirka »Po ulicah Grosupljega« ter III. memorial ing. Vinka Perneta 31. avgusta 1985 so delavci kolesarskega društva Grosuplje sklenili kolesarsko sezono, kjer je bila v okviru številnih prireditev dirka »Po ulicah Grosupljega« in III. memorialna dirka ing. Vinka Perneta. Sobotna dirka je bila zanimiva. Krožna proga (dolžina enega kroga 2,4 km) je bila zgledno pripravljena,zavarovana in nudila tekmovalcem brezskrben spust na progo. Sredstva za izvedbo XI. dirkc je prispevalo društvo ter številne delovne organizacije ter posamezni prijatelji kolesarjenja. Izvedbo tekmovanja sta omogočila tudi pokrovitelja, in sicer. Skupščina občine Grosuplje kot pokrovitelj letošnje prireditve ter pokrovitelj društva To-varna gostinske opreme »Kovinastroj« Grosuplje. Na seznamu je bilo več kot sto vseh sponzorjev, ki so s finančno pomočjo v obliki ekonomske propagande doprinesli k uspehu dirke. Najvažnejšo in najzahtevnejšo nalogo so na dirki odlično opravili vojaki VP Grosuplje. gasitci Grosuplje ter številni mladinci in ostali kra-jani Grosupljega. Zbralo se je preko 260 tekmovalcev v 15 kategorijah iz več kot 20 klubov. Prišli so iz najboljših klubov Skovenije in iz sosednjih republik ter iz kluba ADRIA Trst. Nastopili so vsi najboljši jugoslovanski kole-sarji, razen tekmovalcev. ki so bili na svetovnem prvenstvu v Italiji. Naj-bolj množična udeležba je bila pri starejših pionirjih, (A) saj jih jestar-talo kar 53, večina mednjimi jebila vrstakolesarskih talentov. Pristare-jših mladincih je bila dirka razgibana, zanimiva. glavno besedo so imeli udeleženci letošnjega balkanskega prvenstva. Popestritev dirke je bila serija dirk veteranov, razvrščenih v starostnih kategorijah. med njimi je bila najzanimivejša kategorija preko 50 let, v kateri je tekmovalec Gro-supljega tudi zmagal in osvojil pokal III. memorialne dirke ing. Vinka Perneta. Pokal mu je predala žena pokojnega ing. Vinka Perneta. Vrhunec kolesarskega praznika je bila dirka članov v lepem ciljnem sprintu.sredi Grosupljega jebil najboljši, popričakovanju, Robi ŠEBE-NIK, vojak V.p. Kranj; to je njegova tretja zmaga na grosupljem. Športniki kolesarskega kluba Janez Peternel iz Škofje Loke so vozili častni krog z lovorjevim vencem in ga prepeljali do spominskega obele-žja v spomin kolesarju-borcu Janezu Peternelu. REZULTATI: pionirji A: 1. Ro- bi Bizjan (Astra), 2. Bogdan Fink (Novo mesto), 3. Boštjan Škerlj (Grosuplje), 4. Miro Cvijetičanin (Sava Kranj), 5. Andrej Dolinar (Astra). Pionirji B: 1. Tomaž Poljanec (Janez Peternel). 2. Bošt- jan Mrvar (Krka Novo mesto), 3. Igor Kavšek (Krka Novo mesto), 4. Primož Badovinac (Krka Novo mesto), 5. Božo Kopinič (Metli-ka). Mlajši mladinci: 1 • Marko Zu-panc (Rog Lj), 2. Robert Zaletelj (Krka Novo mesto), 3. Aleš Galof (Sava Kranj), 4. Grega Golob (Rog Lj.), 5. Martin Hvastja (Jub Dol). Starejši mladinci: I. Tona Vrbnjak (Sloga Varaždin), 2. Bo-ris Premužič (Rog Lj.). 3r Aurel Kovač (Spartak Subotica), 4. Bo-ris Lapajne (Sloga Idrija), 5. Aleš Kalan (Sava Kranj). Članice do 25 let: 1. Milena Klemenc (Soča Ko-barid). 2. Alenka Kajdiž (Jakob Štucin), 3. Dunja Trebižan (Soča Kobarid). Članicenad 25 let: 1. Vi-da Uršič (Jub Dol), 2. Marjanka Kokalj (Rog Franek). 3. Boža La-panja (Janez Peternel Škofja Lo-ka). RC rekreativci nad 25 let: 1. Ivan Kastelic (Celje). 2. Janez Udovič (Jakob Štucin),_3. Pio La-panja (Janez Peternel Škofja Lo-ka). RC rekreativci do 25 let: I. Janez Tomšič (Tacen), 2. Smiljan Pavišič (Krka Novo mesto), 3. Jože Klemenc (Kamniška Bistri-ca). Veterani A: 1. Martin Lenaršič (Adria Trst). 2. Lojze Oblak (Jan-ez Peternel Škofja Loka), 3. Janez Dvorjanc (Jakob Štucin). Vetera-ni C: 1. RomanŠčurk(Grosuplje) 2. Franc Javornik (Rog Franek) 3. Marjan Gale(Grosuplje). Vete-rani E: 1. Ivan Škulj (Roj Franek). Veterani B: Jože Hafner (Adria Trst), 2. Branko Dežman (Soča Kobarid), 3. Jože-Uršic (Jub Dol). Veterani F: I. Mi-lan Žirovnik (Rog Franek). Vete-rani D: 1. Gabi Hrovat (Gro-suplje), 2. Zvone Omerzel (Gro-suplje), 3. Vinko Šink (Jakob Štucin). Ekipna uvrstitev veteranov za memorial ing. Vinka Perneta: 1. mesto Grosuplje 52 točk, 2. mesto Rog Franek 41 tcčk, 3. mesto Jakob Štucin 34 točk, 4. mesto Janez Peternel Škofja Loka 26. točk. Kategorija člani: 1. Robi Šebenik (Rog Ljubljana), 2. Marko Cuderman (Sava Kranj), 3. Vlado Maren (Sava Kranj). Kolesarski delavci Grosupljega so si z ostalimi dejavniki prizade-vali, da je prireditev uspela. Ist-očasno so s tem poskrbeli za predstavitev turistične dejavnosti v kraju, kajti vedno bolj je potrebno razvijati izletniški in rekreativni turizem, ki zaradi energetske krize prihaja iz dneva v dan bolj do izraza. In ravno kole-sarjenje lahko odigra tu zelo pomembno vlogo. Zato je bodoča naloga kolesarskega društva Gro- suplje, med ostalimi aktivnostmi, tudi delovanje na organiziranju rekreativnega in izletniškega kole-sarjenja v okolici Grosupljega. Kolesarski delavci se vsem, ki so kakorkoli pomagali pri organiza-ciji in izvedbi XI. kolesarske dirke »Po ulicah Gorsupljega«, iskreno zahvaljujejo. Uspeh letošnje dirke pa orga-nizatorja obvezuje, da prihodnjo dirko v letu 1986 pripravi še bolje kot doslej, vse športnike in gle-dalce pa vabi, da se prihodnje leto udeležijo dirke še v večjem številu. NASVIDENJE V GROSUP-LJEM NA KOLESARSKIH PRI-REDITVAH V LETU 1986. KD