Šahisti so pospravili figure Šahisti občine Ljubljana Center in Ljubljane sploh se množično in kakovostno udejstvujejo predvsem v Šahovskem domu ŠD Iskre na Can-* karjevi cesti 1/1. Rekreacijski šah se odvija v dnevnih prostih in hitropoteznih partijah, z rednimi »brzoturnir-ji« vsak ponedeljek in novim »vikend turnirji« vsako zadnjo nedeljo v mesecu, ne glede na letni čas. Prvenstveni in kategorniški turnirji so za to sezono zaključeni. Letošnji klubski prvak je 20-letni mojstrski kandidat Bogdan Podlesnik, ki se je šele dobro vrnil z odsluženja vojaškega roka. Tudi sicer so letos že prevladovali mladi šahisti. Pionirji so republiško prvenstvo posa-meznikov in ekip že končali; zdaj so na vrsti prvenstva mladincev in mladink ter članov in članic, med njimi bodo sodelovali tudi mnogi iz ŠD Iskre. Prvo moštvo ŠD Iskre v sestavi: mednarodna mojstra Iztok Jelen in Janez Barle, mojster Branko Masleša ter mojstrska kandidata Bo-gdan Podlesnik in Leon Gostiša so dosegli na letošnjem zveznem tekmovanju za pokal mar-šala Tita v okviru mednarodnega festivala Mla-dosti v Pufju zelo lep uspeh. Vglavni skupini so med 16 najboljšimi jugoslovanskimi moštvi za-sedli 4.-5. mesto. Med 474 moštvi z okoli 3000 šahisti in šahistkami (od tega 75 ekip iztujine) jih je bilo tudi veliko iz Ljubljane in iz društva. Mlada ženska ekipa društva je v mlajši ženski skupini osvojila 3. mesto. Jeseni je na vrsti težavno tekmovanje v 2. zvezni ligi-zahod v Medulinu pri Puli. Poleg raznih tečajev prireja ŠD Iskra za obe-tajoče mlade šahiste in šahistke triletno šahov-sko šolo trenerja Iztoka Jelena. Prvi letnik joje junija uspešno končal. A. Preinfalk