• VELIK USPEH KEGLJAČEV GRADISA Gratis tretji v Evropi V dneb od 20. do 23. Dovembra je bilo v Bratislavi tekmovanje najbolfših evropskih kegtjajkili Uobov, državnita prvakov. Jugoslovanske barve so zasto-pali kegl)ati Gradfea iz LjoMjaiK. Za evropsko kaibsko prvenstvo iahko mrno povmo, da ana celo svetovno raven, saj na drngih kontmentih ni enakovred-niti moštev. Želja kegljačev Gradisa pred odhodom v Bratislavo je bila uvrsti-tev v finale in po možnosti ponovitev rezultata (tretjega mesta), ki so ga dosegli 1. 1978 na evropskem klub-skcm prvenstvu v Maribom. Njihove želje so se jim popolnoma uresničile, saj so v Bratislavi res dosegH želeno tretje mesto. Že tretjič zapored so v evropskem pokalu zmagali kegljači ekipe Rot-Weiss iz Sandhausna v ZRN. Na drugo mesto, samo šest kegljev pred Gradisom, so se tokrat uvrstili predstavniki Madžarske, ekipe Ferencvaroša iz Budimpešte. To nam pove, da bi z malo več sreče Gradis lahko zasedel celo drugo mesto. Kegljači Gradisa so tako dosegli svoj največji uspeh prav v času, ko KK GTadis slavi 30-letmco delova-nja. Osrednja proslava tega jubileja bo 20. decembra, ko bo na kegljišču Gradisa kvaliteten četveroboj. Ude-ležil se ga bo tudi letošnji evropski prvak in trikratni zmagovalec tega tekmovanja, ekipa Rot-Weiss iz ZRN, letošnji dižavni pivak KK Brodosplit in KK Grmoščica iz Za-greba. Želja kegljačev Gradisa je, da bi se oddolžiti prvaku za poraz v Bra-tislavi. Vrslni red flnalnega tekmovaaja v Bratisfam: 1. Rot-Wefe (ZRN) 10.715, 2. Fereocvaroš (Madžarska) 10.671, 3. Gradis (Kadč 1.826, Košk 1.794, Česen 1.792, Jsjča 1.786, Zdečar 1.765, T. Kriiaj 1.702), 4. Aaral