STRELSKE VESTI Na prvenstvu Slovenije — Krim tretji! Ekipa Krima je bila na prvenstvu Slovenije, ki je bilo v Trzinu v organizaciji SD Tine Kmetič ter pod pokrovi-teljstvom RSNZ, tretja med petimi ekipami. Najboljši strelec Krima s puško MRKUN je bil peti, nastreljal je 550 krogov, nastopilo pa je 24 slovenskih strelcev. S pi-štolo so bili Krimovci sedmi, posamezno je Mrkun na-streljal 559 krogov in je bil osmi, Škerjanec pa je zbral 539 krogov in je bil dvajseti. Rajko Skapin - tretji! Lep uspeh so zabeležile mladinke SD Rajko Skapin, ki so na prvenstvu Slovenije osvojile bronasto kolajno in izpolnilc normo za udeležbo na državnem prvenstvu, ki bo aprila v Sarajevu. Hribar - četrti! V republiški strelski ligi z zračno serijsko puško, tokrat strelci Trnovskega Partizana, čeprav zmagovalci ekipno v 2. ligi zahod niso osvojili nobene kolajne v tekmovanju posameznikov. Najboljši - četrti je bil Hribar, ki je za bronom zaostal tri kroge, deveti je bil Omerzu, deseti Zakrajšek, trinajsti pa Kramer. Hodak 565 krogov! V 7. kolu republiške strelske lige z zračnim standard orožjem so strelci ljubljanskega Krima s piStolo nastrelja-ti peti rezultat s 1651 krogi in so po 7. kolu peti in zaenkrat še kandidati za finale. Posamezno je Škerjanec po 7. kolu sedmi s 3920 krogi, vodi pa Serafin (OL) s 4037 krogi. Spuškoje Krimv7. kolu nastreljal 1675 krogov.karje bil drugi rezultat, Rajko Skapin pa sedmega, po 7. kolu vodi Olimpija, Kjim pa je tretji. Posamezno je bil med Krimovci tokrat najboljši Hodak s 565 krogi, kar je bil peti rezultat v 7. kolu. Po 7. kolu vodi Devebec (OL), Mrkun pa je četrti. V finale, ki bo pred DP v Kamniku so se že uvrstili Krimovci s puško, kandidati pa so tudi s pištolo in njihov najboljši Šker-janec. Vič-Rudnik - vse priznanje Primožu Trubarju! Na občinskem prvenstvu pionirjev in pionirk v okviru ŠSD, ki so tekmovali z zračno puško je tekmovalo 41 strelcev in strelk. organizator tekmovanja je bila ZTKO Vič-Rudnik, izvajalec pa SD Komunalec. Zmagovalci: Pionirke ekipno - 1. OŠ Primož Trubar, 2. OŠ Ljubo Šercer. Posamezno - 1. Debeljak (PT) 174 krogov. Pionirji ekipno: 1. OŠ Primož Trubar, posamez-no - Dolšak (PT) 154 krogov. EDVARD PROGAR