IZ PLAVALNEGA KLUBA . UUBUANA Kopica državnih prvakov V mariborskem bazenu Pristan je bilo drzavno člansko in mladinsku prvenstvo v plavanju. Kot vedno tudi tokrat naši najboljši plavalci niso razočarali, temveč so Davdošili z imenilnimi uvrstitvami in doseženimi časi. Med člani je državni prvak na 400 metrov mešano Boris Novak, prvo mesto pa so osvojili tudi člani moške štafete 4X200 metrov kravl s časom 7:43,75. Nace Majcen je osvojil dnigo mesto v disdplini 400 metrov kravl, Vida Kavčič pa tretje v djsciplini 100 metrov delfin. Že omenjeni Boris Novak je dosegel še drugo mesto na 200 metrov mešano, z izvrstnim časom 2:0,39, kar je tudi bolje od starega rekorda. Med mladinci se je na tem prvenstvu odlikoval Matjaž Nanut, ki je zmagal na 200 in 400 metrov mcSano in bil drugi na 200 metrov kravl. Tudi Igor Majcen je zmagal dvakrat, na 400 in 1500 metrov kravl. Naslovdržavnega prvaka pa je osvojila tudi štafeta 4x200 metrov kravl našega kluba v postavi Nanut, Majcen, Osoinik in Milič. Na državnem prvenstvu mlajših pionirjev in pionirk, ki je bilo letos v Sarajevu, se je najbolj odlikovala KseHJa Hinič, ki je zmagala v disciplinah 100, 200, 400 in 800 metrov kravl. V Celju so se na državnem prvenstvu pomerib starejši pionirji. Na tem tekmovanju so naši plavalci osvojili moštveno 4. mesto. Državnega prvaka s tega prvenstva nismo dobili, medtem ko so pionirji iz Celja prinesli kar precej srebrnih in bronaslih odbčij.