Nogomet SSD Branik •. SO Dnvi "• - v : j V četrcek pcpoldne je biia odigraaa povratna nogometna tekma med SSD Branikom jz Maribora in SD Dravo ii Ptuja Moštv sfe nastopili v naslednjih postavah. Branik: Toplak (Marguč), Strnad. Trpin, Gajsek. Janžekovič, Bosi-na, Zelezinger, Vitek, Gomolj. Gabri'an, Plaznik; Drava: Sirec I, Merc, Serdin-šek, Gajzef, Stiehai. Hanzl, Kolšek. Re-pič, Sirec II Berlič, S rec III. V prvem polčasu )e bila igra skora; popoinoma enakovredna. Moštvo Drave je s svojo požrtvovalnostjo uspešnc kljubovalo tehnično boljšemu aasprot-niku ter s tem pokazalo velik napredek ptu]skeg3 nogometa in da zasluženo nosj na6lov prvaka mariborskega okrož-ja. Prav tako je s svojo borbenostjo dokazalo da strerai za še boljšim teh-n čniin znaniem. ki mu bo omogočilo uspešno napredovanje v slovenski ligi. Tekma je bi!a že od začetka zanimiva, vendar je bilo opažati. da obe moštvi šele preizkušata moči svojega nasprot-nika. Ob enakovredni gri je moštvo Branika v sedmi minuti uspelo z dobro kombmiranim prodorom. ki ga je iz- i koristil srednj napadalec Plaznik in iz neposredne bližine ostro stre'jal ne-ubranl'ivo v gol Ptujčani so se po tem nepričakovanem prodoru kmalu znašli in prešli v protinapaa Iz oddalienosti okrnn 16 roetrov ie §irec z moriiim wolley strelom izenačil na 1:1. Igra se je nadaljevala in proti koncu prvega palča6a postajala vedno ostrejša. Moštvi sta prišli verkrat v napad, kar je pa , rodilo le po en gol, tako da je bil re-zultat na koncu prvega polčasa 2:2. V drugem polčasu se je igra še za-ostrila n je prišlo celo do nešportnih izgredov obeh moštev, kar je privedlo do 11-metruvke ki io je Bosina iz-koristil v prid Branika. ki je s tem pre-šel v vodstvo s 3:2. Nek^i minut onzneie je Zelezinger zvišal reztiltat na 4:2 in s tem postavil končni rezultat. Ptujsko moštvo odločno protestira proti nepravjlnemu in pustranskemu so-jenju tovariša Božičeva, kar )e tudi vzrok nesporazuma med igralci .n kar je tudi vplivalo na izid tekme. Najboljša igralca ori Branika sta bila Plaznik in Gajšek, pri Dravi pa sta se v napadu odhkovala Š rec ITI in Repič. SD Drava : NK Zeleznirar (St. Peter na Krasu) 8:0 (1:0) Moštvo Drave se je v nedeljo srefalo z mr>5tvom iz Pnmorja NK 2elezničar-jem. ZmagdiO je zasluženo moštvo iz Ptuja z visokim rezultatom 8:0. Gole za SD Dravo so dali: Sirec tri, Repir tri in Berlič dv? V gri gostov se je odlikoval srednji napadalec. V prpdtekm: sta se pomerili moštvi Jugoslovans'ke armade in drugo moštvo D^ave. Tekma se je končala z rezultatom 0:0. V Mariboru so pionirji igrali prven^ stveno nogometno fp.kmo proti pion r-jem Branikd in izgubili z rernltatom 1:0 (0.01 P. A.