MEMORIAL JANEZA REŠKA Kraljevi — dve zlati! Na meslnem strelišču v Ljubljani je Strelska zveza Slovenije pod pokroviteljstvom Republiškega sekretari-ata za notranje zadeve Skupščine občine Ljubljana Vič-Rudnik ter Mestnega odbora ZZB NOV izvedla tradici-onalno srečanje strelskih veteranov 87, ki je bilo letos poimenovano po pred kratkim lunrlim Janezu REŠKU, dolgolelnemu strelskemu delavcu iz I jubljane in nekda-njemu predsedniku Strelske zveze Slovenije. > Srečanje veteranov je potekalo v štirih disciplinah, pravico udeiežbe pa so imeli moški nad 50 in ženske nad 35 let starosti. Nastopilo je 75 strelcev in strelk iz 31 strelskih družin oziroma iz 18 slovenskih mest. Tekmova-nja sta se udeležili tudi žena in hčerka pokojnega Jancza Reška. Vsi udeleženci so tudi letos prejeli spominske kolajne z likom Janeza Reška, ki jih je prav v ta namen izdelal J. Peršič. Pokal. ki ga je daroval M. Vrhovnik je prejel najstarejši udeleženec R. Delorenzo. praktičnc nagrade pa je pripravil tudi A. Kern. Največ uspeha je imela nekdanja odlična strelka-M. Kralj z Jesenic, ki je zmagala tako z zračno kot malokalibrsko puško, od moških pa je bil najbolj uspešen S. Vršaj, ki je osvojil tri kolajne, Lešnikova iz Maribora in Šnajder iz Ljubljane dvc, sicer pa so bili v posameznih disciplinah najboljši: t Zračna puška. ženske: 1. Kralj Jesenice 179 krogov Moški do 60 let: 1. Perne (T, Kmetič) 189 krogov - . Moški nad 60 let: 1. Vršaj (Železničar) 175 krogov Malokalibrska puška, 20 lcže. ženske: 1. Kralj 159 krogov Moški do 60 let; 1. Bcrtoncelj (Kamnik) 174 krogov Moški nad 60 let: 1. Šunkar (Kamnik) 171 krogov Malokalibrska pištola. moški do 60 let: 1. Frelih (Kranj) 177 krogov Moški nad 60 let: 1. Ravbar (Sežana) 154 krogov Glinasti golobi »trap« do 60 let: 1. Milič (Sežana) 22 golobov (Nad 60 let: 1. Delorcnzo (Ljubljana) 15 golobov. V steljanju na skrito tarčo je bil najsrečnejši PožeS iz Anka-rana. EDVARD PROGAR