Uspešen nastop tnladih Attetsko prvenstvo Slovenije za mlajše mladtnce in mladinke, ki je bilo 25. in 26 avgusta v Kranju. je potekalo v zmagoslavju mladincev in mladmk atletskega kluba Oiimpi-je. Le-ti soosvojili skupno 11 ztatih. 8 srebrnih in 3 bronasta odličja Najuspešnejši tekmovalecprven-stva je bil Matevž Tavčar, ki je osvo-jil 4 zlate kolajne. in sicer v teku na 110 m ovire (15,8), Matevž je letos osvojil tudi štiri naslove državnega prvaka Drugi najuspešnejši tekmovalec prvenstva Slovenije je bil Andraž Torkar s tremi zlatimi odličji: v teku na 100 m (11,0). 200 m (22,8) inkot član štefete 4 x 100 metrov. Mladinci Olimpije so izenačili dr-žavni rekord v štafeti 4 x 100 me-trov in postavili nov državni rekord v štafeti 4- x 300 metrov. V teh dveh štafetnih discipiinah mlajši mladin-ci v postavi Gačeša, Tavčar, Keršan S , Tavčar letos še niso bili pora-ženi. V Kranju je maloštevilne gledalce navdušil tudi pionir Sašo Aposlo-lovski. ki je v skoku v višino s 195 cm premagal vso mlaišo skakalno elito Omeniti velja.da jeSašo letos že dosegel 199 cm, kar je daleč na|boljši rezultat za pionirje v dr-žavi Pri mlajših mladincih je bil uspe-Sen še Djuro Turk s poenimzlatim, srebrnim in bronastim odličjem Djuro. ki se razvija v dobrega me-talca kladiva, je letos v tej disciplim osvojil tudi naslov državnega mla-dinskega prvaka. Vztrajno napreduje tudi mladi Matic Jerman, ki je v Kranju osvojil dve srebrnr odličji (v teku na 110 metrov ovire in 300 metrov ovire) Matic je bil tudi drugi na državnem prvenstvu Med mlajšimJ mladjnkamj naj omenimo Grunfeldovo, zmagoval-ko skoka v višino (156 cm), Kranj-čevo (srebro v teku na 200 m). Po-Ijanškovo (bron v teku na 400 m) in Torkarjevo (bron na 100 m). Pri de-kletih vetja še posebej pohvaliti pionifko Barbaro Torkar, ki je osvojila ne samo 3. mesto med sta-rejšimi sotekmovalkami, temveč je na splošno ena najhitrejših v naši republiki. Prepričani smo, da bomo o hitri Barbari v bodočnosti še sli-šal>- Atletski klub Olimpija se upravi-Čeno ponaša s perspektivnimi mla-dimi atleti in atletinjami, ki bodo s primerno pridnostjo in vztrajnostjo v vadbi lahko že v btižnji bodočno-sti posegli v sam vrh naše atletike. MARJAN SKUŽEK