Šestič po borčevskih poteh Letošnjega pohoda »Po poteh II. grupe odredov«, ki je bil že šesti po vrsti se je udeležilo nad 500 tekmovalcev. Poleg ekip iz občine (najmnožičnejši so bili člani ZRVS) so sodelovale tudi ekipe medob-činskih društev CIV Kranj in Novo mesto, tabomiški odred »II. grupe odredov iz Celja in taborniški odred Dveh levov iz Celja. V ka-tegoriji žensk do 35 let je bilo 7, nad 35 Iet pa 1 ekipa. Moški do 35 let je bilo 11 ekip, nad 35 let 6 ekip. Posamezno je nastopilo 16 mo-ških. V okviru pohoda je bilo tudi tekmovanje, ki se ga je udeležilo okoli 100 kolesarjev. Zbranim je spregovoril častni predsednik Janko Sekirnik Simon. (Foto:Bojan Ambroi) KOLESARJI NA DIRKI »PO JUGO-SLAVIJI« Z LETEČIM CILJEM SKOZI GROSUPLJE Karavana tekmovalcev »mednarodne kolesaiske tekrae po Jugoslaviji« je dobršen del svoje dolge poti prepeljala tudi po naši občini. Pot skozi občinsko sredtšče je bila speljana na željo številnih privržencev tega športa in KD Gro-suplje, ki so skupaj z organizatorjem tekmovanja pripravili tudi »leteči cilj«. Osvojeni leteči cilj pomeni tekmovalcu priznanje in skromno nagrado kraja; kraju pa se tekmovalci oddolžijo z naporom v preizkušnji moči v danem tre-nutku in na tem delu cestišča. Z nastopom kolesarjev skozi Grosuplje je Kolesarska zveza Slovenije izre-kla priznanje kolesarskim delavcem za njihovo opravljeno delo in za poslan-. stvo Kolesarskega društva Grosuplje na lem predelu Slovenije.