ZAKLJUČENA AKCIJA KROSOV 79 Osmi v republiki Neuradni zaključek letošnje atletske sezone je bil 21. okto-bra 14. kros občinskih reprezen-tanc za pokale Dela v Brežicah. V celotni republiški akciji je me-rilo moči več kot 150.000 udele-žencev, od tega na področju ob-čine Vič-Rudnik okrog 5000 te-kačev. Finalne republiške akcije se je udeležilo 1500 atletov v 13 kategorijah iz 47 občin, med nji-mi je bila tudi ekipa naše občine s 46 tekmovalci. Ekipni zmagovalci so postali atleti Maribora s 641 točkami, naši tekači pa so zasedli osmo mesto s 500 točkami. K solidni uvrstitvi občinske reprezentance so v večji meri prispevali starejši pionirji, ki so bili ekipno šesti, starejši veterani (Kovač, Riedl, Brvar) z ekipno tretjim mestom, prav tako tretje pa so bili tudi starejše mladinke (Taubec, Mo-dic, Šimenc). Kot posameznica se je najbolje uvrstila Aleša Stri-tar s prvim mestom med mlajši-mi mladinkami. Številna udeležba v pionirskih disciplinah je lep dokaz vse šir-šega prodora atletike kot pre-dnostne panoge v šolskih šport-nih društvih. Tudi edina naša zmagovalka 16-letna dijakinja trgovske šole Aleša Stritar je izšla iz šolskega športnega druš-tva v Velikih Laščah in je sedaj članica ljubljanske Olimpije: »Treniram tri leta, vendar sem vmes lani počivala, ker sem imela počeno kost na nogi. Le-tos sem dosegla četrto mesto na 600 metrov na državnem prven-stvu za mlajše mladinke, s štafe-to 4x300 metrov pa smo bile tretje. Na tem teku setn bila prvih šesto metrov v skupini po-tem pa sem potegnila in zma-gala.« Minka Skubic