Fizkultura SD Drava : SD Branik (Solkan 4:0 (3:) P t u J, Nedelia. 6 novembra Danes je bila odigrana na igrišču SD Drave v Ljudskero vrtu prvenstvena nogometna t.ekma z vstop v Siovensko ligo med SD Dravo in SD BranikoTri iz Solkana. k' je moral vi6oko ooražen zapusriti igri-šče. Med tekmo 1e močno deževalo. k?r 1e delno vplivalo tudi na visok rezultat Teren je bil zelo slab Moštvi sta -se predstavili sodniku Sta-rašini iz Maribora v sledečih oostavah. SD Branik: Konjedič. Doljak, Rožič. Pucelj Bevčič Marušič, Bradoskia, Co-tič. Degano in Kumar SD Drava: Sirec Franc. SerdinAek Hanzel. Samec, Gaizer Herman. Irgl, ^i rer Ivan. Berlir in Kolšek. Kratek potek igre: V prvib minutah prv^-ga polčasa -so Ptujčani začeli s čestimi napadi na na-sprotnikova vrata Tako ie že v tretii minuti uspelo danes zelo razpoloženemo ^irec fvanu povesti domače mnštvo v vodstvo V trinajsti in petnajsti minut) pa ie ezultat povišal srednji napadalec Berlič. ki je bi! ob enem tudi nafboi^: mo7 na terenu Po tero uspehu ;e Drava znatno popustila in z ma!o večjo od oč-nostio bi uspelo igralcero Branika rezul-tat zmanjšati Tudi Drava je še zapra-vila več prilik za dosego gola Protj kon cv je moral zapustitj igrišče !evi porna ga'- Branika ki se je pri startu na Ser-dinšeka nesrečno poškodoval V drugein polčasu so Jile moči obeb nasprotnikov izenačene [gra Da je oo-stala vsled utru^enosti igračev nezanim,-va. Sele v 43 minutj je uspelo Berliču rezultat jovišati Do konca igre je še ostaJo pred vrati Drave nekaj zrelib pri-!ik neizkoriščenih Rezultat ustreza poteku igre Sodn'k je bil dober in ni dopuščal ostre igre k e TD Sloga (Ormož) : Orač (Petri}anec| 91 (2:0) »Sloga« je -igrala v naslednji postavi: Hedžet, Curin, Zidarič. Jaušovec Havlas Potočnik Gaberc Kukec I.. Vipavec Ku-kec II., Kovačič Gole za »Slogo« so dali: Kukec II. 3 Vipavec 2. Kukec I. 2. Havlas \v Gaberc pc enega V nedeljo 23 okt se je odigarala v Ormozu prijateljska nogometna tekma med »Slogo« (Ormbž) in »Oračem« (Pe-trinjevac-Hrvatska) V zelo živahni ign. v kateri smo videli do sedai eno izmed najlepših iger TD »Sloge«. ie ? visokim rezultatorn zmagala »Sloga« z 9:1 (2:0) »Sloga« ]e igrala v celoti zelo dobro prav posebej pa se je izkazal razpoiože-r1 napad tei Hav;as in Hedžet Tekma se ie odigrala v slabem vremenu. Priso-6?vovalo je nkrnn 1PO ,7'eda!rev Sindikaino šahovsko mostveno prven- stvo Ptuja za leto 1949 V ponedeljek 14. t. tn t>o v šahovskih pro«torih Š K Ptuja (gostilna pri Poštil sestanek kapetanov sindikalmh lahovskih moštev, ki bodo sodeiovala na tem pr-veustvu Ker bo ob enem tudi žrebanje m določenj igralni dnevi, je udeležb.) strogo obvezna K. E