DEJAVNOST ŠD PODPEČ - PRESERJE Uspešni namiznoteniški naraščaj Upravni odbor ŠD Podpeč—Preserje ter ostali člani društva so si za letošnje leto zadali zahtevne naloge. Cilji so: doseganje čimboljšega dela namiznoteniške sekcije od najmlajših pionirjev do članske ekipe, ki nastopa v republiški ligi; organiziranje kvalitetne vadbe v rekre-ativnem delu (izvesti telcmovanja na področju krajevne skupnosti); pridobitev igrišča za teniško sekcijo. Najbolj uspešna je namizno-leniška sekcija in to prav v najmlajših kategorijah, kar potrjuje dobro organizacij-sko delo vaditeljev te sekcije. Rezultati, ki so jih dosegli igralci namiznega tenisa to potrjujejo. Na občinskem šolskem prvenstvu za učence osnovnih šol je postal Janez Petrovčič občinski prvak v skupini učencev od 1. do 4. razreda. Tudi Simon Rus, Luka Kirn in Domen Petelin so bili med najboljšimi. V skupini učencev od 5. do 8. razreda je osvojil Gregor Švigelj 3. mesto. Gregor Martinčič in Rajko Šedivi pa sta se uvrsti-la do 10. mesta. . Na tekmovanju za pokal »Notranjske«, kjer so tekmo-vali še klubi Rakek, Logatec, Vrhnika in drugi je naše društvo osvojilo v skupni uvrstitvi 1. mesto in s tem velik prehodni pokal. V posameznih kategorijah pa so naši tekmovalci dose-gli sledeče boljše uvrstitve: — učenci od 1. do 4. razreda: 1. mesto Janez Petrovčič, 2. mesto Simon Rus. Učenci od 5. do 8. razreda: 4. mesto Gregor Švigelj, 5. mesto Gregor Martinčič. Mladinci: 3. mesto Marko Branko, 4. mesto Gregor Švigelj. Učenke so tekmovale veni skupini od 1. do 8. razreda, kjer je Tadeja Švigelj osvojila 4. meslo. Da je Janez Petrovčič eden najboljših igralcev širše ljubljanske regije je dokazal na tekmovanju v Ljubljani (NTK llirija), kjer je osvojil 6. mesto in bil drugi najbolje uvrščeni igralec ljubljanskih občin. Članska ekipa nastopa v 1. B republiški ligi in je (renutno na 2. mestu za vodečo ekipo Jesenic. Dragi del tekmovanja je v teku in bo končan v prvi polovici junija. V rekreativnem delu je bila v zimskem času organizira-na vadba košarke, odbojke in ženske rekreacije. Obisk je bil zadovoljiv. Želja nas vseh pa je, da bi se v aktivno rekreacijo vključevalo čimveč naših krajanov saj so znani pozitivni učinki takšne vadbe. V spomladanskem in po-letnem času pa se izvaja dejavnost na zunanjih igriščih. Tako bo tudi v tem in prihodnjem mesecu organizirano tekmovanje v odbojki. malem nogometu in strelstvu. V zadnjem času je čutiti veliko zanimanje za tenis. Zato je bila ustanovljena teniška sekcija, ki si zeli pridobiti primerno igrišče. Sedaj obstaja igrišče na asfaltu, ki pa je potreben obnove. Kljub zagnanosli sekcije pa pričakuje-mo pomoi organizacij in širše skupnosti. Uspešno delo športnega društva je povezano z dobrim obveščanjem v sami KS in pa preko občinskega glasila, so menili člani UO in upamo, da se bo to sodelovanje obojestransko izboljšalo. Športno društvo ¦¦¦. ¦.:''.'- ' ,; ..¦.'"¦ Podpeč - Preserje