ČETRTI TURNIR »BALINČEK 75« IGRALCI SLOGE SPET PRVI V decembru je bil v Slapah že četrtič izveden turnir Detinsedem-desetih balinarskih ekip pod naslovom »Balinček 75«. Finaliste tekmovanja je slovesno pozdravil Vladimir Češnovar, predsednik občinske ZTKO, ki je bila pokroviteljica turnirja, tudi tokrat pa ga je priredil in izvedel BŠK Balinček. Tekmovanje je trajalo 10 dni. Največje zanimanje je bilo za dvoboj med našo Slogo \z Zadobrove, ki je pokalni prvak Jugoslavije in državnim prva-kom —_ekipo Rikard Benčič z Reke. Š 13:2 je zmagala Sloga in spet dokazala, da je odlična ekipa. Tokrat je prehodni pokal »Balinček 75« osvojila že drugič. Ekipo so sestavljali: Lado Gorenc, Dušan Keber, Ivan Mejač, Janez Grum, Franc Rozman in Tone Kresnik. Za najboljšega tekmovalca tur-nirja je bil izbran Janez Grum, igralec Sloge. V polfinalu sta bila dosežena naslednja izida: Sloga : Trata 12:7, Rikard Benčič : Prim-skovo 11:1; finale za 3. mesto: Primskovo : Trata 13:1, za 1. mesto: Sloga : Rikard Benčič 13:2. Končni vrstni red: 1. Sloga (Zadobrova), 2. Rikard Benčič (Reka), 3. Primskovo (Krartj), 4. Trata (Skofja Loka), 5. Ze-lezničar (Postojna), 6. Polje (Polje), 7. Skale (Sežana), 8. Sneberje (Sneberje), -9. Pa-zinka (Pazin), 10. Spica (Lj. Vič), ll.Svoboda(Lj.Vič), 12. Balinček (Slape), 13. Slavija (Lj. Polje), 14. Ljubljana (Lj. Siška), 15. Šiška (Lj. Šiška), 16. Plešivica (Vnanje goricet. V svojih ekipah so nastopili vsi dbržavni reprezentanti (Švara, Popit, Požar, Guštin, Obrič). Kot smo že zapisali, je tek-movanje trajalo 10dni,sodelo-vale so vse ljubljanske ekipe in 12 gorenjskih. V finalu je igralo 16 ekip. Presenetila je mlada ekipa Sneberje. ki je že v pred-tekmovanju izločila nekaj močnejših ekip, med drugim tudi člana republiške lige Brdo. Preseneča pa neuspeh Polja, ki je s 7:4 izgubil s Trato in zase-del 6. mesto. S. G.