LetoI-1977 Številka: 2 MLADI PLANINEC CISCÄ« Sswmea • tCsi o poteku in izvedbi orientacijskega tekmovanja na LISCI 5. 6, 1977 Povabilu organizatorja, Mladinskemu odseku PD LISCA Sevnica se je na območno orientacijsko tekmovanje za celjsko, posavsko, zasavsko in dolenjsko območje odzvalo osem društev in sicer: PD Brežice, Loče, Celje, Trbovlje, Laško, ^lovenske Konjice, Genovo in Sevnica» Tekmo-^ja se je udeležilo iz teh društev 3k ekip in sicer: - lo članskih - lo mladinskih pionirskih Vodstvo tekmovanja: - Ljubo Motore - traser in starter za mladince ter Slane - Zlender ^ojan - starter za pionirje, delegat MK PZS - Lojze Motore - vodja kontrolorjev na KT - Guštin Jože - -^nzelc Lojze - Vinko Pfajfar - PD Trbovlje, delegat MK PZS - Franček Mali - PD Loče, Delegat MK PZS Društva so na tekmovanje prijavila naslednje ekipe po imenih: PD BREŽICE: - cl ani: Ajster Anton Ajster Jože Srpčič Andrei mladinci: 1. Pavlovič Vili Gorišek Meta Krošeli Irena 2. Kranjc Breda Vizjak Milanka M oh or i č Tattina 3. Gerjevic Božena^. Pecnik Nena Hribar Nuša Škafar Andrej Hribar Tom' - pionirji: 1. Pecnik Mojca Ajster Toni Draško Renata Ajster Zoran Pavlovic Žibret Marian 3. Grgičevič Davor Grgičevic Tomi TTnoci-rr-i X TTv»»^/^ PD BOHOR SENOVO: — nI ani ! Oi - mladinci: (7( pionirji: Košir Darijan Habinc Miljana KnlrrkTr-i nn «a-f-lra PD LOGE: - člani: Kovacic Vm Košir Mirko Stefanie Gizela - mladinci - pionirji: 1» Satler Jože Plesnik Silvo Petek Miran Šket Andrej Pečak Franci Železnikar Mirko Hvale "^adi Žnidar Jože Gošnjak Branko PD TRBOVLJE: - člani: Pfajfar Bogdan Šprogar Bojan Ponikvar - mladinci: Klanšek ^arjan Narat Dušan Jelen ^oian - pionirji: Vozelj Aleš Bajda Henrik Jerman Emanuel PD^CELJE:. ~ Člani: - ml adi ncn Dovžan Aleš Andre jaš -^^ojan Hribernik Andrej M KranjC ^ ate ja "^azbec Irma ^azbec Voika 2. --pionirji Avdič Srečko ^odeb arjan Planko Oto Tonko Zvone Hribernik Roza Pečnak ^ojan PD LAŠKO: — nI an T : T * ^^^auri Andrej Maurinc Franc Oisteršek Lojze 2. ^^^auri Roman Špiler Slavko Košir Toni . - mladinci: Kramperšek Stanko-pionirji: Medvešek Damjan' Kitak Andrej - Kpašek Edo i^adežnik ^usti ' Ulaga Dani PD^SLOViilNSKE KONJICE: - Člani: Lapuh Marjan -mladinci: Kočnik Breda -pionirji: Brumec Mojca E-infAl-h 7,Pli Tratenšek >IsDr Skrbiš "Leon DnV» Ar» .QCS Ir S-rp^rlrn Är»l i r JnnlrD PD LISCA SEVNICA: — : 1 . Svph.^Ak Toni .^agrajšek Mza +■ Ö 1 Ir 2, Androjna Ferdo /F^p 1 T r i j an Al Hp» r* "h rMlar^n-nr»"! Levstik Bogovič Boris ^apušek Bojan Radišek Maida - pionirji 1» Bogovič Bojana Gacnik Breda Pečar Tanja 5. Borut Gabrlc Pesjak Jure Plazar Majda 2, Hau Damjan Ilotič Marjan Prah Tonček Pavkovič Igor Androjna Andrej Seško Aleš Skupno je tekmovalo na progah lol tekmovalec (pri Slanih iz Slovenskih Konjic sta tekmovala le 2 člana)» Tekmovanje je potekalo po Pravilniku za Slovensko orientadijsko prvenstvo in je bilo drugo izbirno za kvalifikacije na slovensko prvanstvo na Mrzlici^ Iz tega tekmovanja in tekmovanja prej na Celjski koči so se lahko uvrstile k članske ekipe na tekmovanje na republiško prvenstvo« Seveda 'pa je pogoja da so poleg njih tekmovale na izbirnih tekmah tudi pionirkse in mladinske ekipe (načelo množičnosti)• Vsa društva z vsemi ekipami niso izpolnjevala teh pogojev, zato tudi nekatere dobro uvrščene ekipe na tem tekmovanju niso prejele točk za ligo. Sicer pa so dosegli tekmovalci naslednje rezultate: PIONIRJI; društvo, ekipa, doseženo mesto 1. Brežice 3 2. Celje 3» Sevnica 1 Sevnica M 5. Loče 1 6. Sevnica 3 Trboilje 8. Sevnica 2 9. Brežice 2 ;^ lo. Laško 1 11• Brestanica 12» Slov, Konjice 13# Loče 2 1 Al . 'Rr' r.f^ 5? 1 doseže^ čas v minutah 122 165 lo9 113 162 Ikl 159 190 177 178 170 195 186 • ppi 'doseženo število točk 576 486 486 459 457 347 413 342 329 241 126 125 qo točke za ligo 11 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Opomba: Ekipe, ki so za vež kot 3o ^ prekoračile predviden čas za celo progo, ki je znašal 111 minut (in 5° = l66 minut) so se uvrstile za ekipami, ki časa niso prekoračile, ne glede na to, da so dosesrle večie število točk. MLADINCI: 1. Sevnica 2. Trbovlje 3. Loče 4.' Laško 5. Celje 6. Brežice 3 9. R-ppw-ipp T 98 lo4 136 139 137 144 6oo 596 590 579 571 571 ^6? 11 9 8 7 6 .5 iL društvo, ekipa doseženo mesto 8. Brežice k 9« Slov. Konjice lo. Brežice 2 dosežen čas v minutah 162 lo7 2o3 doseženo število točk 556 496 517 točke za ligo 5 2 1 Op-obraa: Glej kot pri Sionirjih. Skupno dovoljen čas (l5o /o^ je bil 187 minut. , ČLANI: Slovenske Konjice 12k (tekmovala le 2 tekmovalca^). 2. Trbovlje 137 Sevnica 1 1^5 2 151 lk7 178 l8if 19k 176 168 1. 3. k. Sevnica 5, Laško 1 Celje 2 Loče Brežice ■"^aško ? 6, 78. 9- lo. Cel.ie 1 700 696 691 689 682 675 668 651 576 573 11 9 8 7 6 5 Opomba: Skupno dovoljen cas (l5o /o) je bil 237 minuta Ker je potrebno napraviti izračun za uvrstitev na republiško tekmovanje na Mrzlici ob upoštevanju tekmovanja na Celjski koci, teh rezultatov pa nimamo, boste te prejeli neposredno od MK PZS, tovariša Pretnarja, Pezdica ali Žlendra. Vsem tekmovalcem, ki so dosegli prva tri mesta v vsaki kategorij® so ' bile po tekmovanju podeljene diplome, vsako udeleženo društvo pa je prejelo priznanje za sodelovanje. Ob tej priložnosti vsem pe enkrat čestitamo in jim želimo obilo uspehov v nadalje v tej sicer dokaj novi, zato pa izredno zanimivi in koristni planinski športni disciplini• OPIS TEkMOV...LNIH PROG IN TEKMOVüLNIH POGOJEV: Zbor tekmovalcev je bil pri Taborniškem domu v Sevnici, kjjer so tudi startali člani in mladinci, pionirjem pa je organizator s svojimi avtomobili omogočil prevoz na staikno mesto v zaselek Kpakovo pod Lisuo. Pionirji in mladinci so imeli poleg cilja še 5 kontrolnih točk (KT), vse žive, člani pa 6,četudi vse žive, vidne na najmanj metrov iz smeri prejšnje KT. Cilj je bil vsem skupen, to. je Jurkova koča na Lisci, 9^7 m. Tekmovanje je potekalo 'do ^^rakovega po obeh straneh, pobogjih nad potokom Sevnična, od tam dalje pa po južnem pobočju Lisce skoBi vasi Brezje, Cerje in Zdole. Naloge za tekmovanje so bile enostavne in so jih ekipe reševale po^^ lo minut pred stattom. Sestavljene so bile iz koordinatnih presečišč, presečišč azimutov, presečišč azimuta s koordinatami, azimuta s^ plastnicami ter azimuta in oddaljenosti po azimutu. Za tekmovanje smo uporabili karto Celje k, 1 : 5o.ooo, ki jih je na razpolago dalo TDFi T.TO/^O OÖ trn -1 sa ^ Tekmovalci so smeli na vsaki KT zahtevati počitek v času do Id minut» Ta čas jim ni bil štet v čas tekmovanja. Štiri KT so bile dvojne, kar pomžni, da so se na njih lahko pojavile bodisi ekipe pionirjev in članov (2x) ali pa pionirjev in mladincev (2x)t Prav ta posebnost je marsikatere ekipe zavedla in so v tekmovalne kartone dali vpisovati napačne KT. Kontrolorji na KT, kot to omogočajo pravila, niso vedeli niti katera KT pov vrsti so, niti za katero kategorijo ali več kategorij so. Tekmovanje se je pričelo ob 8. uri, zadnja ekipa pa je prispela na cilj na Lisci ob minut. ^ času do razglasitve rezultatov so ekipe^ imele na voljo topel čaj, brezplačen prispevek organi-^.at or ja, ter organi zirano kosilo. Razglasitev rezultatov je bila ob 3o, ob 15# uri pa so ekipe odšle proti domu. Vrema je bilo za tekmovanje ugodno, kljub iemu, da je zjutraj grozil^ dež. Ves čas tekmovanja je sijalo sonce, ob povratku domov pa so pričele nevihte in močni nalivi. ORGANIZATOR: Tekmovanje je organiziral MO PD Lisca Sevnica v sodelovanju s člani upravnega odbora društva, člani planinske sekcije iz Jutranjke ter MK PZS, ki je k stroškom tekmovanja primaknila 2.ooo din. Društvo je vodstvu tekmovanja dala na razpolago svojo Jurkovo kočo, ki letos slavi 75 letnico. Člani UO društva so tudi opravili prevoz pionirjev na start v zaselek Krakovo (k km) ter prevoze kontrolorjev na KT. Z avtomobili so vozili: Jože Guštin Žlender Bojan Šeško ing. ^inko Drobne Franci Geršak Mario Lojze Motore Pere Marjetka Poleg 21 tekmovalcev PD Lisca je tako v delu pri organiziranju in izvedbi tekmovanja sodelovalo še 23 članov in mladincev. Taborniški odred '^Treh smrek'^ je dal na razpolago svoj dom v Sevnici, kjer smo organizirali zbirališče in start za člane in mladince. Kontrolorji na KT: Start Taborniški dom: vodstvo tekmovanja Start Krakovo Žlender ^ojan KT Začelo (sv. Rok) Žlender Dragiea, Prah ftna KT Komen Vovk Franci KT Krakovo Fnipig -^atjana, Filipič Zdenka KT Brezje Zupančič Jure, Doberšek ani KT križišče kota k77 Marolt Julči KT zidanica Klenovšek Milena Krajnc KT Cerje ^anez Kranjc KT Zdole ing. Vinko Šeško KT vrh Lisce Milena Radeneek KT Zajčja gora Svenšek Martina, Metelko ^ana KT Ledina Kožuh Marjanca in Dragica KT Zleteče Geršak Mario, Guštin Jože GILJ..^ 4. n . C • • Pere, Anzelc Lojze Pnr^nr.iln Rest^vlieno v S'Vn-LCi 7/6-1977 '