• PLAVALNI KLUB LJUBUANA Priprave na tekmovanja Plavalna sezona se je pričela. Tekmovalci PKL so se s treningi vrnili v bazen na Koleziji. Igor Majcen, nosilec bronaste medalje na EP 93 in 5. na svetu v kratkih bazenih, se priprav-lja na svetovno prvenstvo. Pnčakujemo da se bo v 1500 m crawl uvrstil med osem najboljših dolgoprogašev. Drugi nosilec, Igor Markovič, je letos na državnem prvenstvu dosegel normo na 100 m hrbtno. Je mladinski rekorder in se bo uvrstil v B finale. Dečki, deklice in mlajši dečki so v zimski sezoni osvojili naslove ekipnih državnih prva-kov. Sedaj se pripravljajo na državno prven-stvo, ki bo konec julija. Kadeti in mladinci so tempirali priprave na državno in evropsko pr-venstvo. V klubu imajo tri mladinske državne reprezentante in dva kadeta ter tri kandidate za evropsko mladinsko prvenstvo. V klubu je sedaj aktivnih okrog 200 plaval-' cev, od nivoja plaValnih šol do tekmovalcev vrhunskih ekip. F. V.