VSE VEČJE ZAISIMAISJE ZA HOKEJ 1\A TRA VI S palico med najboljše Ljubitelji hokeja na travi, študentje iz Prek-murja, so v Ljubljani ustanovili hokejski klub, ki je začel delovati v športnem parku Svoboda na Viču, vanj pa se je vključevalo vse več Ijubiteljev hokeja na travi. V sezoni 1982/83 se je klub uvrstil v enotno Slovensko hokejsko ligo in osvojil tretje mesto. Najuspešnejši sta bili sezoni 1983/84 in 1984/85. Obakrat so osvojili drugo mesto v Sloveniji in se tako uvrstili v finale pokala SR Slovenije. Za najvišji naslov je bil pretrd oreh že uigran bivši zvezni ligaš »Pomurje« iz Murske Sobote. Pomembne uspehe so dosegli tudi na dvoran-skih prvenstvih v Celju in Zagrebu. Doslej so odigrali več mednarodnih tekem s klubi iz ZR Nemčije, Češkoslovaške in Italije. Po uspešnih turnirjih v Sloveniji in drugih repu-blikah sodi nedvomno med večje uspehe kluba zmaga nad Ingolstatom iz ZR Nemčije in neodlo-čen rezultat z državnim prvakom Maratonom iz Zagreba. V klubu igrajo trije stalni člani reprezentance SR Slovenije (Lipovšek. Bratec in Cerenčec) in člani mlade reprezentace do 21. leta (Nagode, Dvornik, Zupančič). V sezoni 1985/86 so si zadali cilj osvojiti naslov slovenskega prvaka in s tem pravico nastopa v I. zvezni ligi - zahod, kjer nastopa od slovenskih klubov trenutno le Pomurje iz Murske Sobote. Klub ima stalno poleg članske še pionirsko ekipo, ki nastopa le občasno. Stalna finančna sredstva prejema klub od ZTKO Vič-Rudnik, občasno pa tudi od nekaterih delovnih organizacij in zasebnikov. Treniranje jim omogoča uprava športnega parka Svoboda. Velike težave imajo z nabavo opreme, pred-vsem palic in žogic, ki so jih primorani kupovati v tujini. Upamo, da smo vam uspeli vsaj delno predsta-viti naš klub, ki goji pri nas zaenkrat manj znan šport. Hokej na travi je najbolj razvit v Indiji in Pakistanu, kjer je ta športna panoga celo naci-onalni šport in st tekme ogleda tudi do 100.000 ljudi. Ljubitelje hokeja vabijo, da se včlanijo v klub, druge pa, da si ogledajo zanimive, za nas nevsak-danje tekme. Z. L.