ZELENOJAMČANKE SPET PRI VRHU Zadnjiledniletošnjegaletapredslavljajozatelovadke IVI) PartizanZelena jama pravi vrhunecjesenske tekmovalne sezone. Pravkar sta bili končani dve zelo pomcnibni domači prireditvi: pokal gimn&stike v Ajdovščini in pokal mesi v Novem Sadu, na sporedu pa je še balkansko prvenstvo v Bolgariji, ki bo hkrati tudi najpomembnejša letošnja preizkušnja. Ko govorimo o dogodkih v Aj-dovščini in Novem Sadu, lahko ugo-tovimo, da so bila zelenojamska de-kleta obakrat sila uspešna. To še zla-sti velja za Tanjo Detiček, Barbaro Miklič in Marijo Žvab, ki so v Aj-dovščini osvojjle prvo, drugo in peto mesto v mnogoboju članic ter še dve prvi, eno drugo in dve tretji mesli v iinalnih nastopih na posameznih orodjih. Spričo dejstva, da je to ob državnem prvenstvu najpomemb-nejš.i domača prireditev, so ti do-sežki še toliko važnejši in potrjujejo pravilnost usmeritvc, ki jo gojita Ire-nerja Jože Mavrič in Silvo Marinčič. Uspeh članic so dopolnile še Tina Matoh, Milica Remctič, Petra Grom in Maja Ebert, ki so nastopile na pio-nirskem pokalu Slovenije. S Iremi zlatimi, eno srebrno in trcmi brona-stimi kolajnnmi so v konkurend naj-boljših slovenskih pionirk vidno iz-slopale. Morda še pomembnejša pa je bila udelcžba Barbure Miklič in Tanje Detiček na pokalu mest v Novem Sadu. Tu so se ob moeni mednarodni udeležbi iz Romunije, Madžarske, Italijein Svicezbrali tudi vsi najboljši domači tckmovalci in tekmovalke. Pri dekletih je premočno zmagala Romunka Dana Dumitru z 38,40 točke pred Ljiljano Zumbulovič (NS) 37,15 in Anjo Regenc (Lj.-Sp. Siška) 37,10. Četrta je bila letošnja člunska državna prvakinja Tatnara Berkovič s 36,70 točke, takoj za njo pa na pelem mestu Barbara Miklič. ki jc zbrala 36,70 točke. Barbara je poleg tega osvojila tudi dve bronusti kolajni v finalu na bradlji in gredi. Tanja Detiček je osvojila dve šesti mcsti (mnogoboj, preskok), obe pa sta bistveno pripomogli k ekipni zmagi Ljubljane na tej tekmi. Ker so bili v Novem Sadu zbrani tudi vsi najboljši jugoslovanski mla-dinci in mladinke, je gimnastična zveza Jugoslavije kot uvod k pokalu inesl pripravila izbirno tekmovanje za seslavo mladinske državne repre-zentance, ki bo v drugi polovici de-cembra nastopila na balkanskem pr-venstvu v bolgarskem mestu Hasko- vu. Na tcm tekmovanju je nastopilo 25 tnladink iz vse Jugoslavije, zma-gala pa je Novosadčanka Ljiljana Zumbulovič pred Anjo Regent in Barbaro Miklič; na petem mestu pa je Tanja Detiček. S tem si obe Zele- nojamčanki brez težav zagotovili po-tovanje v Bolgarijo, strokovni odbor GZJ pa jo je uvrstil tudi med kandi-datke za mladinsko evropsko prven-stvo, ki bo drugo leto v Italiji. Na Vevčah se jc zoper prebudilo taborništvo. Na ustanovni konfe-renci TO Pugled smo sprejeli nova pravila in program dela ter se sezna-nili s tovariši iz sosednjih odredov. Vabimo vse, ki jih zanima taborništvo, da nam se pridružijo! Dobi-vamo se ob pelkih v prostorih pri gasilskem domu Vevče. Taborniški pozdrav M. PENCA