Neresnica in slab namen V novembrski številki Dogovorov smo poročali o občinskem tekmovanju ŠŠD za mlajše pionirke in pionirje, sedaj pa vam lahko postrežemo z rezultati enakega prvenstva za starejše pionirje. Morda ste zasledili v Ljub-ljanskem dnevniku 16. no-vembra kritiko tekmovanja mlajših pionirjev v košarki. Članek je bil objavljen pod naslovom »Tekmovanje za vsako ceno »in vsebuje nere-snične trditve. Zapisano je na primer, da je polčas trajal pet- najst minut, v resnici je trajal samo sedem minut, izmišljeni so rezultati srečanj in so zelo nizki, da bi z njimi podkrepili trditev, da petošolci in šesto-šolci še ne zmorejo tako za-htevne igre, kot je košarka in tako dalje. Za nameček slabo-namernosti izmišljotin pa se avtor članka sploh ni podpi-sal. Medtem je v Ljubljan-skem dnevniku izšel odgovor, v katerem eden od trenerjev teh mladih ekip razkriva nere-snične trditve in razloži, da je košarka športna igra, ki zahte-va razmeroma zgodnjo uspo-sobljenost, saj je ena glavnih značilnosti tega športa prido-bivanje spretnosti, za kar je najprimernejša starost prav med devetim in enajstim le-tom. To vsekakor pomeni, da ravnamo prav, ko za tako mla-de pionirje organiziramo pr- venstva in poskrbimo za pra-vo motivacijo, pa tudi pionirji imajo taka tekmovanja izre-dno radi, kar pa je, po našem prepričanju, najpomemb-nejše. Rezultati: starejši pionirji: P. Voranc : T. Cufar 31:23 J. Potrč : Ledina 12:29 M. Vrhovnik : T. Tomšič 21'13 T. Cufar : J. Potrč 12:20 M. Vrhovnik : Prule 20:22 P. Voranc : Ledina 24:14 T. Tomšie : Prule 16:24 Ledina : M. Vrhovnik 18:26 P. Voranc : Prule 2fi:2(l Vrstni red: 1. SSD P. Voranc, 2. SSD Prule, 3. SSD M. Vrhovnik, 4. SSD Ledina, 5. SSD T. Tomšič, 6. SŠD J. Potrič. 7. ŠSD T: Cufar starejše pionirke: P. Voranc : T. Tomšič 26:3 Ledina : J. Potrč 20:12 P. Voranc : M. Vrhovnik 23:4 T. Cufar: Prule 11:8 J. Potrč : Prule 10:5 Ledina : T. Čufar 20:30 T. Tomšič : M. Vrhovnik 6:15 P. Voranc : T. Cufar 24:18 Ledina : M. Vrhovnik 17:14 Vrstni red: 1. SSD P. Voranc, 2. SSD T. Cufar, 3. SSD Ledina, 4. SSD M. Vrhovnik, 5. SSD J. Potrč. 6. SSD T. TomSič. 7. SSD Prule