Republiško namiznoteniško prvenstvo za pionirje V Murski Soboti se je končalo letošnje republiško namizno-teniško prvenstvo za pionirje in pionirke v disdplini posamezni in dvojite. Med 112 pionirkami in pionirji je imel na dvodnevnem repu-bliškem prvenstvu največ uspeha Robi Smrekar (NTK Vesna Zalog), ki je osvojil naslov slovenskega prvaka in s tem upravi-čil kandidaturo za sodelovanje na tetošnjem evropskera prven-stvu, ki bo v Londonu ali Amsterdamu. Pri parifa pa je bil skn-paiz igralcem Lasanom drugi. Ceprav hendikepirani brez najboljše igralke — pionirke Mance Sevšek (bolezen), sta se igralki Karmen Sluga in Ja-sminka Purič (NTK Vesna Zalog) uvrstili med 16 najboljših igralk Slovenije. • Občinsko prvenstvo šolskih športnih društev Čeprav najmlapi — tako po letih kot po rasti — so igralti in igralke osnovne šole Adolfa Jahkla izpolnili vsa pričakovanja. Razen v parih so osvojili vsa prva mesta. s tem da je bil odsoten (ker je bil na pripravahza državno mladinsko prvenstvo v Kildndi) Robi Smrekar. Rezultati Pionirji posamezno: 1. Uroš Čeligoj (OŠ A. Jakhla) Pionirke posamezno: 1. Suzana Rupar (OŠ A. Jakhla) Pionirji ekipno: 1. OŠ Adolfa Jakhla (Celigoj, Čerarov) Pionirke ekipno: 1. OŠ Adolfa Jakhla (Rupar, Sevšek) Pionirke dvojice: 1. Rupar — Sevšek (OŠ Adolfa Jakhla) Naj šc dodamo. da so se vsi pionirji in pionifke OŠ Adotfa Jakhia uvrstili na regijsko tekmovanje ŠŠD. VILKO SLUGA