JUDO KLUB BEŽIGRAD Kopica mladih na prvenstvu SFRJ Za Judo klub Bežlgrad je bila sezona 1986/87 zelo uspeSna. Na vseh lurnlrjih so prednjačili predvsem pioinirji in to kar vsa ekipa Kol organizatorji turmrja Beži-grad 87 judoistt Bežtgrada niso bili nifc kai odprtih rok, sai so prevladovali v pionirskih katego-rijah. Kot ekipa so zbrah toliko točk kot dve naslednji ekipi sku-paj Osvojili so Sttri prva mesla. eno drugo in šttri tretja. Prva me-sta soosvojili po kategonjah: do 34 kg - Radman Marko, do 38 kg - Brod Grega, do 46 kg - šindič SaSo, do 58 kg - VabSek Božt-jan. V kategoriji do 58 kg je bil Dolenc Sa4o drugi. tretji pa so bili: do 30 kg - TomazinČič Mitja in Vukovič Luka. do 46 kg -Kumše Tomaž, nad 64 kg - Ska-per Borisr Ekipno so osvojlli 1 mesto s 57 točkami, druga je bila ekipa tvo Reya \z Celja z 31 toC-kami in 3. Goloves s 26 toilkami. Mladinci so osvojili 1, mesto Pravne Sašo v kategoriji do 68 kg. Škerl Marko 3. do 57 kg in Prohlnar Janez 3. do 75 kg. Ektpno so bili mladinci tretji. Skupni zmagovatci turrurja so bi-li Beiigrajčani s 73 ločkami. Turnlr je bil odlično organizi-ran, vsa pohvala organlzatorju, Judo klubu Bežigrad. za tako zgledno pnpravo tekmovanja! Pokal za skupnega zmagovalca je prispevala ZTKO Lj Bežigrad. dva pokala )e pnspeval Jože Pre-zelj pasarstvo. enega pa gra-verstvo Piciga. Istočasno gre zahvala smdikatu L) Bežigrad, ZTKO Bežigrad in ŠRC Ježica za pomoč in razumevanje pri dode-litvi dvorane Vellko 50 *a izved-bo turnirja pnspevali bežigrajski obrtnrki 8 svojimi flnančniml pri-spevki. Judoisti Bežigrada so bili zelo uspešni tudi na Ielo5n)th republi- Skih prvenstvih. Za pionirje je bi-lo v Tltovem Velenju. Domov so se vrnili s tremi medaljami. zlalo je osvojil Šindič Sašo. v kategori-jl do 42 kg, bronasti pa sta s> priborlla Kumše Tomai v kat. do 46 kg in Vabžek BoStjan v kate-goriji do 58 kg Mlajši mladmci so imeli svoje rep prvenstvo v Slovenski Bistn-ct Od ml mladincev Bežigrada se ga je udeležil samo Škerl Mat-ko in osvojil drugo mesto v kate-goriji do 53 kg. V Mariboru na rep. prvenstvu za mladince je Be-žigrad nastopil s tremi tekmoval-ci in osvojil eno medaljo (Pravne SaSo), v kategoriji do 65 kg. Na rep. prvenslvu za mladinke v ši-Ški sta nastopili dve mladinki in obe osvojili medalji: Košir Nives srebrno do 52 kg in Rebolj Marija bronasto do 61 kg. Nosilci medalj z republiških pr-venstev pri mladincih in mladin-kah so si priborili pravico nasto-pa na državnem prvenstvu, ki bo 10. in 11 oktobra v Slovenj Gradcu. M. Ž.