STRELSKA DRUŽINA KRIM ŠE V STIKU Z VRHOM Končano državno prvenstvo z malokalibrskim orožjem Na strelišču ob Dolenjski cesli so 10. sep-tembra zakljudli 3. državno prvenstvo v stre-ljanju z malokalibrskim orožjem v nacional-nem programu za vse kategorije. Prvcnstva se je udelezilo 113 posameznikov iz 13 klu-bov iz vse Slovenije. Tekmovanje je bilo izjem-no kvalitctno, saj so razen Dcbevca, ki je nastopal svetovncm pokalu v Miinchnu. so-dclovali vsi najboljši slovenski strelci in strelke. SD Krim je v svoji tradicionalni disciplini -malokalibrska puška trojni položaj, ki je tu-di najtežja, krojil slovenski vrh v mladinski konkurcnci. Ekipno je pri članih s 1575 krogi zmagala SD Kamnik prcd SI) Postojna, ki je zadela 1529 krogov. Ekipa domačinov SD Krim je s 1478 krogi premočno osvojila tretje mcsto pred izku-šeno ekipo Celja. Med posamezniki je zmagal Kamničan Pod-gornik s 538 krogi, najboljši iz SD Krim je bil Mrkun s 514 krogi na petem mcstu. Mladinska ekipa Krimovcev je kol vedno startala na prvo mesto v ekipni in posamiCni konkurenci. vendar jini jc Sportna srcča to-krat obrnila hrbet. Usoden jc bil strel Grege Boha, najboljšega posamcznika v ekipi Kri-ma v stoječem položaju. Potcm ko je po ležeCem položaju že moCno vodil pred vse-mi zasledovalci s 187 krogi. se mu je pri polnjenju sprožila puška. Sodnik jc neusmi- Ijeno zabeležil »zgrešen strel«. Boh jc do konca streljal izredno suvereno. vendar je uspel le izenačiti rezultat s prvouvrščenim Vočancem iz Ormoža na sicer odličnih 498 krogov. Tako je morala ekipa Krima pre-pustiti prvo mesto Celjanom, vendar je z osvojitvijo drugega mesta ohranila stik z vrhom slovenskega strelstva. VLADIMIR FRANK