športno društvo iiMmti USPEH IN ČESTTTKE ŠD TRNOVO SVOJEMU TELOVADCU Zlati Aljaž Pegan ZIHERLOVA 4O 225-31O Ljubljana N« evropfkem prrenstvu v iportni gimnastilri je A|jaž Pegao s svojo edinstveno vajo na drogn zasluie-no osvojil il«!o medaljo. Pnga je zopet srečen kr»j riovenske gimnastike, saj je lo nspelo tudi Mi™ Cenr-JB pted 32. kti. Aljaž je svoj uspeh »napovedal« že na SP v Avstrali-ji, kjer je zaradi napake osvojil 6. mesto. V Pragi je tekmovanje potekalo najprej v mnogoboju, osvojene ocene pa so bile vstopne ocene za finalni mnogoboj in za finalne nastope na posameznih orodjih. Aljaž Pegan se je z 21. mestom uvrstil v finalni mnogoboj, v flnalni nastop na drogu pa z najboljšo oceno 9,662. V finale na drogu so se uvrstili praktično vsi finalisti s svetovnega prvenstva, na čelu s svetovnim prvakom Vitalijem Sčerbom. Tekmovalci pred njim so vaje iz-vedli praktično brezhibno. Pred njim je odtelovadil tudi Vitalij Ščerbo in dobil oceno 9.662, torej tako kot Aljaž v mnogoboju. Aljaž je pristopil k orodju, kot 7. Zavihtel se je na drog, izvedel vse prvine, seveda vključno z elementom »Pegan«, brez napak, svojo vajo pa je zaključil z aktraktivnim trojnim saltom. Po do-brem nastopu se je zavedal, da mora biti ena od kolajn njegova, toda katera?! Najprej je bilo potrebno poča-kati na odločitev sodnikov - ali bodo Peganu pnsodili višjo oceno kot Ščerbu, svetovnemu prvaku? Sodniška ocena je 9.762, kar je najboljSa ocena do sedaj. Nasto-piti mora le šc en tekmovalec. Ko le-ta seskoči z droga, Pegan že ve, da je po dolgih letih osvojil zlato medaljo za Slovenijo. Veselje v našem gimnastičnem taboru je veliko, skali pa ga spodrsljaj prirediteljev, saj ob pode-ljevanju medalj in dviganju zastav niso zaigrali sloven-ske himne. ČestHke ŠD Tmoro Joietu Mešlu, Dejum Loiaikarjm m Afjažm Pegama (od kve proti desni) Ob Peganu pa velja pohvaliti tudi Dejana Ločnikar- Ja, ki je bil z osvojenim 26. mestom druga rezerva za nastop v finalnem mnogoboju. (Tega je zgrešil le za desetinko toike) in pa scveda njihovega trenerja g. Jožeta MeJla, ki ima enakovredne zasluge za uspeh kot tekmovalca. Telovadcem ŠD Trnovo so nastope na letošnjih tekmovanjih omogočili sponzorji: IMOS, SCT Inžemring, Železoknnica, DIGIT d.o.o., Merca-tor in Emona. Po vrnitvi domov so našim telovadcem ljubitelji športne gimnastike pripravili prisrčen sprejem pred Magistratom. V sredo 15. junija so sprejem za udeležence evrop-skega prvenstva pripravili tudi delavci ŠD Trnovo. V otvoritvenem nagovoru je predsednik druStva g. Marjan Sušnik pohvalil izredne nastope telovadcev Aljaža Pegana in Dejana Ločnikarja, ki vadita pod strokovnim vodstvom g. Jožeta Mešla in izrazil željo, da bi se ob podobnih uspehih še večkrat sreiali. Za dosežene rezultate jim je drušlvo podelilo posebna priznanja (zlal cekin z motivom Knežjega kamna). Pegana so v ŠD Trnovo prišli pozdraviti tudi naši nekdanji vrhunsld telovadci. Miro Cerar je obujal spomine na EP v Pragi in EP v Beogradu. Se z večjim veseljem je uspeh Pegana pohalil Borut Pečar in mu izročil sliko s podpisom telovadcev veteranov. Obljubil pa mu je, da mu bo ob prvi priliki narisal karikaturo. Tine Šrot mu je podaril zlato verižico in obesek z motivom telovadca na drogu. Posebno pozornost je telovadcema Aljažu in Dejanu izkazal akademski slikar g. Kovačič. Aljažu je za svoj-stven element »Pegan« izročil akvarel Kozolca, Dejanu pa grafiko. Po uvodni slovesnosti so lelovadci ŠD Traovo prika-zali zanimive skoke na mali prožnji ponjavi, ie bolj zanimiv pa je bil prikaz »kako vzgojiš vrhunskega telovadca na drogu«, na koncu tetovadnega nastopa pa so se predstavili tudi Aljaž Pegan, Lojze Kolman in Dejan Ločnikar s prikazom mojstrovin na drogu. Prire-ditev je zaključil pevski zbor OŠ Prule. JOŽE KUNČIČ