Fizkultura Nogomet OfioiT^i dom JA v Ptuju je priredil v nedeljo, 5. t. m. nogometni brzoturnir, na katerem so sodelovali FD Ptuj/ mo-Stvo vazduhoplovcev in moštvo garni-zona Ptuj. V prvi tekmi sta se sestala FD Ptuj in moštvo vazduhoplovcev. Že v prvih minutah so slednji izvedli nekaj hitrih napadov in le odlični in požrtvo-vaJni cbrambi golmana Šireca je uspelo očuvati ptujsko mrežo nedotaknjeno. Ve-čina prvega polčasa je pripadla hitrej-šim in tehnično boljšim vazduhoplov-cem. Proti koncu polčasa je šele uspelo FD Ptuju strniti svoje vrste in doseči po Hanseln Albinu vodilni gol. S tem re-zultatom so tudi moštva v polčasu za-pustila igrišče. V drugem polčasu je po-kazalo moštvo FD Ptuja tehnično in taktično boljšo igro ter uspelo popol-noma razbitj vazduhoplovce. V kratkih presledkih so po dvakrat zatresli mrežo Hansel Albin, Hansel Vlado in Širec Maks ter dosegli končni rezultat 7:0 (1:0) za FD Ptuj. Tekma je bila kljub blat-nemu terenu napeta in zaniraiva. Pri Ptuju so pokazali vsi dobro igro, pose-bej pa je treba pohvaliti Hansela Albina, Širec Maksa, Šireca Franca ter v obrambi Serdin&ka in Gajzerja. Moštvo vazduho-plovcev je v prvera polčasu nudilo mo-čan odpor, potera pa se je moralo uklo-niti boljšemu nasprotniku. Drugo tekmo sta odigralj moštvi gar-nizona Ptuj in vazduhoplovcev. Po ena-kopravni, borbeni igri se je končala neodločeno 1:1 (1:0). Pri obeh moštvih, so se izkazali obrambni igralci, medtem ko so napadalci zastreljali več zrelih prilrk. Rezultat odgovarja poteku igre. V odlooilni tekmi za prvaka turnirja sta se nato srečala FD Ptuj in garnizon Ptuj. Igralcem se je poznalo, da imajo za seboj že eno tekmo po težkern tere-nu, tako da ni bila zadnja tekma po-sebno napeta in lepa. Potekala je v stalni premoči FD Ptuja, čigaT napad ni znal realizirati mnogih uoodnih prilik. Edini gol je zabil proti koncu prvega polčasa Selinšek m tako postavil končni rezultat 1:0 (1:0) za FD Ptuj. S to zmago je postalo moštvo FD Ptuia prvak tur-nirja, sledita garnizon Ptuj in moštvo vazduhoplovcev. Okrajno prvenstvo Dne 19. septembra priredi okrajni fiz-kulturni odbor okrajno prvenstvo posa-meznikov v lahki atletiki. Tekmuje se po pravilih FISAJ-a in sicer člani, čla-nice, mladiTici in mladinke v sledečih panogah: 100 m, 60 m, 200 m, 400 m, 800 m 1500 m, 3000 m, skok v dalj, sko-k v vis, met bombe, krogle, kopja in diska. Paimenske prijave je treba po-slati na OFO Ptuj do 12. septembra. Teden ffzkuiturnega znaka Do zaključka novembrskega roka 1947-1948 prijavljencev za fizkulturni znak nas loči le še dva meseca. To je razme-roma prav malo časa za izpolnitev vseh norm onih prijavljencev za fizkultumi znak, ki so do sedaj počivali. V tem času inbramo prav energično pristopiti k po-laganju nonn, da si bodo vsi prijavljenci značko tudi osvojili, ne pa ostali nekje sredi neizvršenega dela. Zato republiški center razpisuje »Teden tekmovanja za fizkulturni znak«, ki se naj vrši od 13. do 20. septembra t. 1. V tem tednu tekmovanja za fizkulturni znak moramo izvesti. sledeče ukrepe in naloge 1. Organizirati po vseh društvih in aktivih, šolah in tovarnah masovno po-laganje narm. katere manjkajo predvsem tekmovalcem novembrskega raka. 2. Razviti široko propagando po tna-sovnih organizacijah. 3. Do likvidacije novembrskega roka redno polagati norme, paziti je treba na tekmovalce, ki imajo že veliko položenih nonn. 4. Do 25. septembra poslati na Repu-bliški center poročilo o položenih normah v »Tednu tekmovanja za fizkultnmi znak«. Pruštva in aktivi pošljite takoj poročila okrajnemu fizkulturnemu odbo-ru, ker mora le ta poslati poročilo naprej-Republiški center razpisuje za okraj, ki bo položil največ norm, sledeče nagrade: dve kopji, dve krogli, en disk in eno žogo. V poštev bodo prišli samo oni okraji, ki bodo točno v določenem terminu, t j. 25. sept., posiali celotno poročilo. Okraj, ki bo prejel nagrado, bo razdelil rekvi-zite med najboljša clruštva ali aktive. Zato izvoljeni referenti za fizkulturni znak skrbno preglejte, koliko je norm že položenih, koliko jih je še potrebno po-ložiti in izpolnite čim vestnejše gornja navodila. Vzgled naj nara bodo uspehi, ki jih je dosegJa naša fizkultura v zadnjem čar»u, ker le z vztrajnim in požrtvovaln;m cle-lom dosegamo velike uspehe. K. G. Sindikalni mnogoboj v Ptuju Okrajni sindikalni svet razpisuje v ne-deljo, dne 26. septembra tekmovanje v sindikalnem mnogoboju za vse sindikal-ne podružnice ptujskega okraja. To tek-movanje se vrši vsako leto v jeseni in vsakokratni zmagovalec prejme prehodno zastavico. Prvič 6e je vršilo tekmovanje v letu 1947. ter si je prehodno zastavico osvojil sindikalni aktiv tovarne g1;nce in aluminija v Strnišču. Tekmovale bodo moške fa ženske vrste, ki naj štejejo najmanj 6 članov iz sledečih panog: 1. redovne vaje; 2. tek na 100 m (ženske na 60 m); 3. tek čez ovire, 4. met bombe, 5. skok v daljino. Redovne vaje izvaja cela vrsta s po-veljevanjem vodnika vrste in siar je treba obvladati postrojavanje, raoTianje, razbrajanje na parove, pokrete ^a me«tu, prestrojavanje v dve vrsti in pohod. Ravno tako bo všteto v tekmovanje lav-ljanje pri posameznih sodniških mestih in disciplina celotne vrste. Tek na 100 m oziroma 60 m se vrši po pravilih tekmovanja v lahki atletiki in se bo ocenjeval s točkami po tablicah FISAJ-a. Tek čez ovire se bo vršil po pravilih tekmovanja za fizkultuTii znak I. stopnje. Met bombe in skok v daljino se bosta vršila isto tako po pravilih o lahki atle-tiki in ocenjevala po točkah. po tabelah FISAJ-a. Vse tekmovalne vrs^.e bodo razdeljene v dve kategoriji in sicer vrste s tekmo-valci, ki se že dalje časa bavijo s fiz-kultuio in vrste, ki so sestavljene iz no-vincev. Tekmovalne vrste prve katego-rje bodo tekmovale za prehodno zasta-vico, vrste druge kategorije pa bodo tekmovale za posefrno nagra