TEKMOVANJE LJUBLJANSKE TEKMOVALNE SKUPNOSTI S SERIJSKO ZRAČNO PUŠKO SD Sokol osvojil prvo mesto Na strelišču OBSZ Lj. Šiška na Drenikovi ulici in strelišču Komuna-lec je bilo 14. in 15.2.1987 tekmovanje s serijsko zračno puško. na ka-terem so strelri SD Sokola ekipno in posamezno osvojili tri prva mesta. Ekipa SD Sokol je ekipno osvojila prvo mesto. med posamez-niki pa je mladinec Marjan Ihanc osvojil zlato medaljo. prav tako pa pionir Jani Srebernjak, z 10 krogi naskoka pred drugo in tretje uvršče-nima. Čestitke voljajo prav tako »srebrnima«. članu Edvardu Horvatu in članici Alberti Peranič za osvojeni drugi mesti. 1Z GLASIL KS Februarska številka Stegovčana, glasila KS Sneberje—Zadobrova, prinaša vrsto zanimivosti. Z uvodnim prispcvkom krajane seznanja o raz-grnitvi prostorskih uredilvenih pogo-jev, ki poteka v času uradnih ur KS do 2. aprila. • Letos poteče šliriletni mandat vsem samoupravnim organom KS. Stegovčan vabi krajane, da izkori-stijo priložnost in se v prihodnje tudi oni dejavno vključijo, saj potrebu-jejo za nadomestilo sedanjih delega-lov blizu 100 novih kandidatov. • Sanacija križišča Zadobrovške in Sneberške ceste teče počasneje, fcot je bilo načrtovano, zaradi zadrž-kov pri nadomestni gradnji, to po-jasnjuje pismo iz Giva. • Za kabelsko televizijo je inte-res tudi v KS Zadobrova—Sneberje. Ustanovljen je iniciativni odbor, ki ga vodi dr. Stjasny. Rezultati ekipno: 1. SD Sokol 1082 krogov (z. ser. 274). 2. SD Olimpija 1082 krogov (z. ser. 269), 3.SDBrankoIvanuš 1078krogov.4. SD Tabor Ježica 1073 krogov, 5. SD Partizan Trnovo 1072 krogov. 6. SD Proleter 1068 krogov. 7. SD Želcz-ničar 1068 krogov. 8. SD Barle Av-gust 1066 krogov. 9. SD Komunalec 1060 krogov in 10. SD Litostroj 1041 krogov. Člani posamezno: 1. Boško Done-ški (B. I.) 377 krogov. 2. Edvard Horvat (Sokol) 370. 3. Gabrijel Dovč (T. J.) 368. 4. Miro Letonja (Kom.) 367, 5. Igor Birtič (Prol.) 366 krogov. Članice posamezno: 1. Marija Škrubej (P. Z.) 349 krogov. 2. Al-berta Peranič (Sokol) 345. 3. Sonja Zavašnik (B. I.) 334. 4. Joža Vršaj (Zel) 329. 5. Olga Gale (H. V.) 328 krogov. Mladind posamezno: 1. Marjan Iganc (Sokol) 350 krogov, 2. Boštjan Novak (B. I.) 349. 3. Boris Harjač (H. V.) 349. 4. Marko Lunar (T. J.) 343. 5. Janko Končan (Sokol) 339 krogov. Pionirji posamezno: 1. Jani Sre-bernjak (Sokol) 178 krogov. 2. Boris Stepančič (T. J.) 168. 3. Bojan Ata-nackovič (R. S.) 168.4. Robi Franko (T. J.) 165. 5. Jože Debeljak (Vel. L.) 164 krogov. Strelci SD Sokol pa so svojo kvali-teto dokazali tudi na tekmovanju ljubljanske tekmovalne skupnosti za tradicionalno zlato puščico. ki je bilo 1.3. 1987 na strelišču OBSZ-Šiška na Drenikovi ulici. Med 60 strelci. ki so se borili za izpolnitev norme za na-stop v finalu na republiški zlati pušči-ci. ki bo v aprilu v Rušah. je nastopilo kar 10 strelcev SD Sokol. od katerih pa so se kar trije uvrstili med prvih deset. Rezultati zlale puščice: !. Boško Doneski (B. Ivanuš) 562 krogov. 2. Gabrijel Dovč (T. Ježica) 559. 3. Milči Žganjar (Sokol) 556. 4. Branko Košir (Olimpija) 550 5. Jurij Kramer (P . Trnovo) 550 krogov. 6. Edo Srebernjak (Sokol) 549.7. Miha Dimic (Olimpija) 548. 8. Dušan Gregorič (Sokol) 547, 9. Boris Har-jač (H. vitez) 545.10. Miran Omerzu (P. Trnovo) 544 krogov. Strelci SD Sokola smo s svo- jimi dosedanjimi rezultati doka-zali. da lahko z voljo. trdim delom ter minimalnimi sredstvi dosegamo vedno boljše rezulta-te. Zahvaljujemo se osnovni šoli KDK, ki nam je za delo z učenci odobrila znesek 50.000 din za iz-gradnjo strelišča. ostane pa nam grenak okus. ko se zavemo, da smo v zadnjih letih prejeli od svoje matične KS (25. maj) in so-sednje KS Sotočje in KS Štepanja vas le popolno »moralno« pod-poro. N(», pa kot je zapisal naš največji pesnik: Vremena Kranj-cem (strelcem?) bodo se zjasnila. Ali se bodo? Za SD Sokol Milči Žganjar