EKIPNA ZMAGA BEŽIGRAJSKIH JUDOISTOV Tudi posamezniki so se najbolje odrezali Pionirji in mlajši mladinci judo kluba Bežigrad so se udeležili tradicionalnega tekmovanja v judu za me-morijal Zvonka Runka. Med 142 pionirji iz slovenskih judo klubov so bežigrajčani dosegli nekaj lepih uvrsti-tev. Ekipno pa so zmagali in tako osvojili pokal. Boljše uvrstitve: do 32 kg: 3. Prezel I. do 35 kg: 2. Brolih, do 38 kg: 3. Prezel II, do 58 kg: 2. Strelec, nad 65 kg: 1. Poznič, 2. Gojko-vič. Vsi so za svoje uvrstitve prejeli medalje. S kančkom sreče pa bi lahko še nekaj bežigrajskih pionirjev osvojilo medalje, Za pionirji pa so se po-merili med seboj mlajši mladinci. Bilo jih je 60. Tek-movalci JK Bežigrada so ekipno zasedli tretje mesto, predvsem po zaslugi Rav-nikarja, ki je v kategoriji nad 83 kg osvojil prvo me-sto. Medaljo pa je dobil tudi Stojanovič, ki je v kategoriji do 83 kilogramov zasedel drugo mesto. Tekmovanje je organizi-ral judo klub Siška. Med sodniki pa je bil tudi član JK Bežigrad zvezni sodnik Ličina Boro, ki je svoje delo zelo dobro opravil- Judo klub Bežigrad je v telovadnici družbenega do-ma KS Stadion organiziral 1. mladinski turnir v judu v počastitev dneva mladosti. Ta turnir naj bi postal tradi-cionalen. Na turnirju je so-delovalo 42 tekmovalcev iz osmih stovenskih judo klu-bov. Tekmovanjeje poteka-lo po sistemu vsak z vsakim v posamezni kategoriji. Po pričakovanju so imeli naj-več uspeha mladinci Beži-grada, saj so ekipno zasedli prvo mesto pred Stanežiča-mi in SiSko. Rezultati: db 57 kg: 1. Markič (Triglav), 2. Fajkovič (Jesenice), 3. Bosnar (Beži-grad); do 60 kg: 1. Marhat (Bežigrad), 2. Knez (Šiška), 3- Anžur in Zajc (oba Beži-grad); do 65 kg: 1. Koler (Stanežifie), 2 Košak (Beži-grad). 3. Dimovski (Šiška); do 71 kg: 1- Kertč (Ljublja- na), 2- Krajšek, 3. Kočar (oba Bežigrad); do75kg: 1. Babnik (Stanežiče), 2. Pa-vlič (Siška). 3. Žlebir (Jese-nice) Možnosti za prvo mesto sta od Bežigrajčanov imela še Bosnar v kategoriji do 57 kilogramov in Košak v kate-goriji do 65 kilogramov. Prvi se je poškodoval med segrevanjem v odmoru pred finalnimi borbami in tako ni mogel pokazati v fi-nalnih borbah vsega svoje-ga znanja. Drugi pa si je v borbi z Dimovskim (šiška). premagal ga je s 3:0, huje poškodoval uho in je moral borbo za prvo mesto s Ko-lerjem (Stanežiče) predati, čeprav je bil favorit Naj-botjšo tehniko na turnirju je pokazal Marhat (Bežigrad), ki je z lahkoto premagal vse svoje nasprotnike: Organi-zacija turnirja je bila odlič-na, pa tudi zvezna sodnika Učina in Božič ter republi-5ki sodnik Merhar so svoje delo odlično opravili. DUŠAN STRAŽIŠČAR