Fizkultura Tekmovanje Okrajni telovalni odbor razpisuje za letošnje Ieto okrajno prvenstvo v orodnJ telrvadbi vseh oddelkov, ki bo v za-četku aprila v Ptuju. Tekmovalo se bo v obveznih vajah, kl jih je razpisala TZS in so izšle v »Poletu«. Tekmovanje bo moštveno in posamezno. Najboljša članska vrsta bo dobila prehodni pokal OTO, najboljši poedinci in poedinke dobe diplome in spominska darila. Okrajni prvaki imajo pravico tekmo-vanja na republiškem prvenstva v Ljub-ljani. Tečai || Zveza športnih iger Slovenije bo orga-nlzirala v Ptuju pod vodstvom Telovad-nega društva Ptuj od 27. marca do 15. aprila dvakrat tedensko večerne tečaje v košarkl. Tečaj bodo vodili naši nafboljšl slo-venski igralci košarke, ki bodo prihajali na tečaj iz Ljubljane. Na tečaj opozarjamo vsa telovadna draštva v ohcaju, ki naj pošljejo spo-sobnega vodmka za to športno panogo. Na tečaju bo veliko pridobil in bo lahko populadztral košarko v svojem društvu. Prijave V tekmovanju za fizkulturni zoak «o bile na zadnjem pieaumu Gimaasticnega saveza Jugosiavije vueseae aekatere iz-premembe, ki vse tekmovanje poeno-stavljajo, tudi nekatere težke norme so sedaj olajšane. Uveden je tudi samo en tekmovalni rok, ki traja od 1. januarja enega do 1. januarja prihodnjega leta. V zvezi s temi izpremembami je podaij-šan rok za prijavo tekmovalcev letoš-njega roka do 1. aprila L 1. Pozivamo vsa drustva, iizkulturne in mladinske aktive, refereate za fizkulturo pri sindikalnih podružnicah in vse, ki se za tekmovanje zanimajo, da zberejo še nove prijave tekmovalcev in jih pošljejo na okrajiu telovadni odbor v Ptuju, kjer bodo dobill tudi vsa nadaljnja pojasnila. Tudi naši pionirji bodo letos prvič tekmovali za svoj pionirski fizkuilurni znak. Med našiml najmlajšimi vlada za to tekmovanje veliko zanimanje. Naloga telovadne in pionirske organizacije ter šolskih vodstev pa bo, ta tekmovalnl polet pravilno nsmerjati, da bo to tek-movanje tudl res doseglo cilje, zaradi katerih je bilo uvedeno. Spomladctnski cross Letošnji spoinladanski cross bo mobili-zator najširših množič delovnega ljud-stva v vrste naše mlade fizkulturna organizacije. "^ek skozi prebujajočo s« naravo bo uvod v novo sezono. Cro«s se vrši od 15. marca do 15. aprila. Naš okraj ima obvezo 5500 tekmoval-cev. Cross bo-do tekli vsi pionirski odredi, vsi obvezniki predvojaške vzgo-je in vsi člafli telovadnih in sportnih društev. Potrebno pa je, da se vključijo tudi vsi mladdnski aktivi in eindikalne podružnice. Za organizacijska navodila tn stro-kovno pomoč se obračajte na okrajni telovadni odbo* v Ptuju. Tekmujmo, da bo cross v našem okraju letos res mno-žičen in da bomo obvezo, ki je postav-ljena pred nas, sigurno presegli! SD Jedinstvo : SD Drava 6:3 3:\) V nedeljo. dne 13. marca 1949, se je odigrala povratna prijateljska nogoinet-na tekma med odličnim maštvom iz Ča-kovca in moštvom iz Ptuja. Tekma se Je končala z zasluženo zmago gostov. 2e v začetku igre se je pokazalo, da so go&tje tehnično boljše moštvo in s toČBim podajanjem žoge dosežejo lepe uspehe. Ze v prvih minutah so se znašli in često oblegali vrata domačinov. Tako je z hitrim prodorom doseglo desno krilo prvi gol za SD Jedinstvo. Nekaj minut nato sledi izenačenje. Igra je postajala vedno bolj živa in že zopet pridejo po lepi kombinaciji v vodstvo gostje. Do konca polčasa še gostje povišajo rezul-tat na 3:1. Drugi polčas so bili gostje v ab&olutni premoči in tik pred koncem igre vodili z rezultatom 6 : 1. Proti kon-cu polčasa so se Ptujčani znašli in zni-žali reznltat na 6:3. Pri SD Dravi je bila slabo razpoložena obramba z vra-tariem na čelu. Gole za SD Dravo so dali: Repic Jan-ko, Selinšek Vinko in Samec Danilo. Pri SD Jedinstvu je bil odličen napad. Sodil je pred rekordnim številom 1500 gledalcev Herman iz Maribora. P.A.