Ježičankev polfinalu Zmagovalke B skupine pokjala L. Ronchetti Pot v ZSSR Košarkarice Iskra Delta Ježice so dossgle svoj doslej največji mednarodni uspeh - premagale so italijanski Lanerossi 83 - 62 (50 - 33) in se uvrstile v polfinale 12. ppkata Liliane Ronchetti. Bežigrajčanke so odlično Igrale v obrambi, onemogočile Zorico Djurkovič, našo internaci-onalko, ki je najboljši strelec v Lanerossiju, in ki je prve koše dosegla šele v 28. minuti. Brez nje pa so bile gostje zgubljene. Edina, ki zasluži visoko oceno je Premierova, ki je dosegla 22 košev. Z odličnim skakanjem v obrambi so Ježičanke prlprav-Ijale možnosti za hitre protinapade, pri čemer je izstopala voditeljica igre domačih Milena Vrbec, ki se je izkazala tremi zaporednimi zadetki izven kroga 6,25 m. Enako uspešno pa sta igraie v napadu reprezentantki Polona Dornik ter Zora Malacko, ki je odlično pokrivala Djurkovi-čevo. V 34. minuti so imele Bežigrajčanke 30 košev prednosti (77 - 47), potem pa je trener Andrej Urlep omogočil, da so tudi rezervne jgralke igrale in prispevale k veliki zmagi, ki je slovenski ženski košarki prinesla doslej največji uspeh v mednarodnem merilu. V prvem polfinalnem srečanju se bodo Ježičanke pomerile v Novosibirsku s tamkajšnjim Dinamom. IVAN ŠUČUR