Uspeh telovadcev Kolmana in Hodžiča Konec febroarja je bilo v Parizu prvo spomladan-sko tekmovanje najboljših evropskih in svetovnih telovadcev za evropski pokai. Pod vodstvom trenerja Jožela Mešla sta se ga udeležila tudi dva slovenska telovadca, oba iz občine Ljubljana Vič-Rudnik, ki sicer vadita v Partizanu Tmovo. V moškem mnogo-boju se je Lojze Kofanan uvrstil na 19. mesto, Enis Hodžič pa na 23. mesto. S tem sta osvojila nove točke za evropski pokal in izpolnila naša pričakova-nja. Ob tem je Kolman v finalu na posameznih orodjih izrabil priložnost in osvojil še srebrno kolaj-no na drogu. Tako je sedaj Kolman na 10., Hodžič pa na 12. mestu za evropski pokal, kar je lep uspeh slovenskih telovadcev med zbrano telovadno elito. Evropska gimnastična zveza se je lotila organizaci-je vrste tekmovanj omenjenega pokala 87/88 z name-nom popularizirati to zahtevno Športno panogo. To ji tudi uspeva, saj je bila v Parizu dvorana s 15.000 sedeži skoraj polna. Evropski pokal je sistem osmih kvalifikacijskih tekem iz katerih se tri najboljše ocene tekmovalcev točkovno seštejejo, dvanajst najboljših telovadcev pa bo uvrščeno v Gnale evropskega pokala, ki bo pred-vidomaod2. do 3. julijavFirencah. Lojze Kolman je po pariškem tekmovanju dovolj visoko, da se lahko z dobrimi nastopi na naslednjih Stirih tekmovanjih uvrsti med dvanajst finalistov. Nastopi Enisa Hodži-ča pa so od tekmovanja do tekmovanja boljSi. Naša najboljša sta se v lanskem lelu že udeležila tekem v Barceloni, Atenah in Bruslju, v letošnjem pa tekme v Parizu. Na tekmovanju v Barceloni nista osvojila točk. V Atenah je bil Kolman 3. z desetimi točkami, Hodžič pa 10. s tremi toikami. V Bruslju je Kolman dosegel 10. mesto in nadaljnje tri toike. Kvalifikacijska tekmovanja bodo še od 1. do 3. aprila v Budimpešti, od 22. do 24. aprila v Wiesbad-nu, 22. maja v Košicah in zadnje, 28. maja v Varni. Željo, uvrsuti se v finale EP bo glede na to, da težja tekmovanja ie\e prihajajo težko uresničiti. Na-5a tekmovalca sta se vkljutila v sistem tekem EP predvsem z namenom afirmirati se med vrhunskimi tekmovalci, ter se uvrstiti v kakSen finale na posa-meznih orodjih. Doseganje teh ciljev je v celoti uspe-lo. V dosedanjih Stirih kolih je bil Kolman že trikrat v finalu na drogu, osvojil je eno zlato in dve srebrni odličji. Hodžič pa je bil doslej v finalu in osvojil eno bronasto odličje. F. V.