VESTI IZ ŠD TRNOVO Lojzetu Kolmanu nagrada Marjana Rožanca V letošnjem letu so prvič podelili nagrade Marjana Rožanca za posebne dosežke na športnem področju. Nagrade je podelila ga. Branka Lovrečič, mestna sekretarka za izo-braževanje, raziskovalno dejavnost, kulturo in šport. Med dobitniki priznanj je bil tudi član SD Trnovo Lojze Kolman. Po njetn se imenuje element na dfogu, ki ga je prvič izvedel leta 1992 na mednarodnem turnirju v Nemčiji. Bil je udeleženec svetovnega prvenstva v Parizu, kjer je osvojil 10. mesto na bradlji in 15. na drogu. Udeležil se je olimpijskih iger v Barce-loni. Na obeh tekmovanjih je tudi izvajal ele-ment Kolraan, ki je med najtežjimi prvinami v moški športni gimnajtiki, za kar je nagrado dobil. Uspeh Aljaža Pegana Konec marca je bila v Budimpešti druga kvalifikacijska tekma za evropski pokal v gim-nastiki. Tekmovanja sta se s svojim trenerjem Jožetom Mešlom udeležila Aljaž Pegan in De-jan Ločnikar. Med štiridesetimi nastopajočimi je Aljaž Pegan v mnogoboju osvojil zelo dobro 10. mesto, uvrstil pa se je tudi v finalni nastop na drogu. Solidno je tekmoval tudi Dejan Ločnikar in s svojim nastopom v močni kon-kurenci osvojil 36. mesto. V finalnem nastopu je Aljaž Pegan zablestel s svojo težko vajo, polno spustov in preletov, z atraktivnim trojnim saltom v zaključku vaje, zato je zasluženo osvojil prvo mesto in zlato medaljo. To dokazuje, da imamo kljub odho-du Kolmana še vedno uspešne tekmovalce, ki najboljše rezultate dosegajo na drogu, najtež-jem orodju moške športne gimnastike. Pegan in Ločnikar sta se s trenerjem Me-šlom udeležila tudi tretje kvalifikacijske tekme za evropski pokal v Moskvi, kjer je Aljaž Pegan osvojil 14. mesto, Dejan Ločnikar pa 20. mesto. Pegan se je uvrstil tudi v finalno tekmovanje na bradlji, vendar njegov nastop ni bil tako uspešen kot na drogu v Budimpešti. Kljub temu pa je osvojil solidno sedmo mesto. Osvojil je tudi točke za evropski pokal. Uspešen nastop telovadcev ŠD Trnovo Na tekmovanju za 6. pokal Narodnega do-ma je nastopilo 33. pionirjev in 9 mlajših kade-tov. Za ŠD Trnovo so nastopili naslednji pi-onirji: Aljaž Kunčič, Lenart Ambrož, Sašo Kocijan, Tine Jurečič, Rok Mešl in Boštjan Pate. Najbolj uspešen v ekipi je bil Boštjan Pate, ki je osvojil 6. mesto. Solidno pa je nastopil tudiRokMešl.kijeosvojil 11. mesto. Najmlajši udeleženec je bil Aljaž Kunčič. Med mlajšimi kadeti je prijetno presenetil Leon Južnič, ki se je uvrstil na 6. mesto. Z dobrim nastopom in velikim tehničnim zna-njem se je v reprezentanco Slovenije uvrstil Dejan Jovanovič. Peganu nove točke za evropski pokal V športni dvorani na Kodeljevem je bilo od 2. 4. do 4. 4. 1993 XXXIII. mednarodno prvenstvo Ljubljane v športni gimnastiki. Udeležili so se ga najboljši slovenski telovadci: Aljaž Pegan, Enis Hodžič, Dejan Ločnikar in Dejan Jovanovič. Tekmovali so solidno, naj-boljši pa je bil Enis Hodžič, ki je osvojil 11. mesto. Aljaž Pegan je s 14. mestom v mnogo-boju osvojil nove točke za evropski pokal. V finalnih nastopih sta nastopila Hodžič na bradlji in Pegan na drogu, ki je presenetil gimnastične strokovnjake s svojo težko in iz-virno vajo na drogu.